Bloomberg: jesienią premiera nowego Maca mini dla użytkowników “pro” i MacBooka Air Retina 13″ za około 1000 dol.

Tomek Czech   21 sierpnia 2018

Mark Gurman z Bloomberga pisze w swoim najnowszym raporcie, że jeszcze tej jesieni Apple wprowadzi na rynek nowy model MacBooka Air z ekranem Retina oraz nowego Maca mini, który ma być skierowany do użytkowników “pro”.

berrolia

Nowy MacBook Air Retina (2018)

MacBook Air to w tej chwili jedyny laptop Apple bez ekranu Retina. Według Gurmana zmieni się to już niedługo – firma z Cupertino planuje wprowadzenie na rynek odświeżonego modelu właśnie z ekranem Retina o przekątnej “około 13-cali”.

Nowy MacBook Air ma wyglądać podobnie do obecnych modeli, ale ma mieć cieńsze ramki wokół ekranu. Być może dzięki temu laptop będzie nieco mniejszy.

Gurman potwierdza też informacje, które podawał kilka miesięcy temu – że odświeżony Air będzie najtańszym laptopem Apple:  będzie kosztował około tysiąca dolarów, czyli tyle, ile obecny model “wejściowy”, albo jeszcze mniej.

W Polsce w tej chwili najtańsza wersja MacBooka Air kosztuje u Apple 4799 zł. Nowy model może być nieco tańszy.

Niedawno pojawiły się doniesienia, że nowy Air może znacznie przyspieszyć dzięki wyposażeniu go w procesory Kaby Lake R.

Nowy Mac mini (2018)

Informatorzy Gurmana podają, że Apple wprowadzi na rynek również nowy model Maca mini, który nie był odświeżany od czterech lat.

Dziennikarz Bloomberga nie podaje wiele szczegółów na temat nowego mini poza tym, że ma być przeznaczony przede wszystkim do użytku profesjonalnego, oraz że przez wyposażenie go w nowe procesory i dyski flash jego cena może wzrosnąć.

MacBook Air Retina i Mac mini (2018) – kiedy premiera?

Gurman przypomina, że w ostatnich latach, jeśli Apple wprowadzało na rynek nowe Maki, to najczęściej robiło to w październiku, miesiąc po premierze nowych iPhone’ów. Wydaje się spekulować, że tak też stanie się w tym roku.

We wrześniu spodziewana jest prezentacja trzech nowych modeli iPhone’a, Apple Watch Series 4, maty AirPower oraz AirPodsów z ładowanym bezprzewodowo etui.

Jesienią ma się też odbyć premiera nowych iPadów Pro z Face ID (11″ i 12,9″). Nie wiadomo, czy zaprezentowane zostaną na wrześniowej konferencji, czy poźniej, razem z nowymi Macami.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: