Bloomberg potwierdza: nowy MacBook za “mniej niż tysiąc dolarów” już niedługo zastąpi MacBooka Air

Tomek Czech   23 marca 2018

Mark Gurman z Bloomberga pisze dzisiaj, że Apple pracuje nad nowym MacBookiem, który końcu zastąpi najlepiej sprzedający się komputer w historii firmy z Cupertino – MacBooka Air. Nowy laptop najprawdopodobniej nie jest jeszcze gotowy i nie zostanie zaprezentowany na przyszłotygodniowej konferencji. Gurman nie spekuluje na temat innej daty premiery nowego MacBooka, ale jest duża szansa, że Apple pokaże go w czerwcu na WWDC 2018.

berrolia

Nowy MacBook (2018)

Nie wiadomo, czy będzie to tańsza wersja sprzedawanego obecnie 12-calowego MacBooka, czy Apple stworzy nową konstrukcję. W ostatnich tygodniach pojawiły się doniesienia, że nowy, tańszy MacBook ma mieć 13-calowy ekran Retina.

Z informacji Gurmana wynika, że nowy MacBook ma kosztować “mniej niż tysiąc dolarów”. Obecnie najtańszy MacBook 1299 dol. (6499 zł), natomiast MacBook Air – 999 dol. (4799 zł).

O tym, że nowy MacBook będzie jeszcze tańszy od Aira donosił niedawno analityk Ming-Chi Kuo.

Z kolei DigiTimes podawał, że cena nowego laptopa z Cupertino będzie zbliżona do MacBooka Air, bądź też minimalnie od niego wyższa.

Nowy, niskobudżetowy MacBook ma mieć ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 px i gęstości pikseli (PPI) 261 – czyli taki sam jak w MacBookach Pro. Jest to duży, prawie dwukrotny skok w porównaniu do MacBooka Air, który ma ekran 1440 x 900 px i gęstość pikseli na poziomie 128.

Bloomberg podaje też, że na konferencji Apple, która odbędzie się w przyszły wtorek (27.03), firma zaprezentuje odświeżoną wersję taniego iPada 9,7″ i nowe programy edukacyjne.

Przeczytaj też: Sprawdźmy, co Xiaomi oficjalnie sprzedaje w Polsce

Więcej o nowych MacBookach (2018):

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: