Raport: będzie nowy, jeszcze tańszy MacBook Air

Tomek Czech   5 marca 2018

MacBook Air, najpopularniejszy komputer w historii Apple, doczeka się nowej wersji w 2018 r. – tak twierdzi analityk Ming-Chi Kuo. Według niego, premiera odświeżonej wersji laptopa odbędzie się w drugim kwartale tego roku (czyli jest duża szansa, że będzie miała miejsce w czerwcu, podczas WWDC 2018).

Komputer ma być jeszcze tańszy niż obecne modele – w tej chwili najtańsza wersja MacBooka Air kosztuje u Apple 4799 zł (ale u innych sprzedawców można ją często dostać w promocyjnej cenie poniżej 4 tys. zł).

berrolia

Kuo nie podał żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji nowego MacBooka Air. Poinformował tylko o prognozach swojej firmy analitycznej KGI Securites dotyczących sprzedaży laptopów z Cupertino w całym 2018 r. – według analityków, sprzedaż wszystkich modeli MacBooków (Pro/Air/12″) wzrośnie o 10-15%.

13-calowy MacBook (Air?) 2018

Być może Ming-Chi Kuo ma na myśli ten sam komputer, o którym niedawno informował Digitimes – tajwański serwis pisał, że Apple planuje w tym roku wprowadzenie na rynek nowego, tańszego MacBooka z ekranem 13-calowym.

Ostatni raz Apple odświeżyło MacBooka Air w czerwcu 2017 roku, wyposażając laptopa w nowy, szybszy procesor 1,8 GHz.

Więcej o MacBookach w 2018:

Źródło: MacRumors

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: