Raport: kolejne doniesienia o nausznych słuchawkach Apple – redukcja szumów potwierdzona?

Marcin Chrobak   5 marca 2018

Mark Gurman z Bloomberg, potwierdzając ostatnie doniesienia Ming-Chi Kuo (o których pisaliśmy tutaj, twierdzi, że Apple ma w planach nowe słuchawki. Oprócz informacji, które już posiadamy Mark mówi, że będą one miały między innymi wbudowaną redukcję szumów (ANC).

berrolia

Ponoć pojawią się już na święta tego roku… albo wcale

Z poprzednich plotek wiemy już, że nowe słuchawki od Apple najprawdopodobniej pojawią się na rynku już pod koniec tego roku – w okresie świątecznym. Mają one być produktem klasy premium.

Raport Bloomberg dodaje garść nowych informacji. Główna z nich mówi o tym, że Apple ponoć już parę razy zmieniało wizję odnośnie tego produktu, efektem czego każdy z prototypów różnił się od siebie wyglądem.

Mówi także o tym, że ze względu na problemy z produkcją (nie podano jako) słuchawki… mogą się w ogóle nie pojawić. Ponoć prace nad słuchawkami trwają od zeszłego roku, ale dopracowanie HomePoda zajęło Apple więcej czasu niż planowano. W związku z czym prace nad słuchawkami zostały zepchnięte na boczny tor.

Gurman dodaje, że słuchawki (jeżeli się pojawią oczywiście) miałyby mieć wbudowaną redukcję szumów (ANC) oraz być konkurentem dla innych bezprzewodowych słuchawek, jak np. tych od firmy Bose oraz… Beats by Dre, których Apple jest właścicielem.

Tutaj nasuwa się ważne pytanie – czy Apple nie boi się wypuszczać na rynek słuchawek sygnowanych ich logo kiedy sprzedają już Beatsy? Odpowiedź jest jedna i niestety zaboli portfele potencjalnych nabyców – będą od nich sporo droższe.

Rozpiętość cenowa bezprzewodowych nausznych słuchawek Beats ~999-1499 zł.

Razem z ostatnimi plotkami o nowych Airpodsach dzisiejsze i poprzednie doniesienia o słuchawkach Apple składają się w całość.

Apple stawia ostatnimi czasy mocno na sprzęt grający i nauszne słuchawki z nadgryzionym jabłkiem wpasowałyby się w aktualne portfolio firmy.

Nowe/stare plotki?

Z ostatnich raportów publikowanych zarówno przez Ming-Chi Kuo oraz Marka Gurmana wynika, że ten drugi często potwierdza informacje podawane przez Kuo ze swoimi źródłami, a przy okazji dowiaduje się czegoś więcej… bądź też domniemuje.
Bo nie oszukujmy się, czy kogoś dziwi informacja o redukcji szumów?

W poście pozwoliłem sobie zapożyczyć konceptowe rendery słuchawek Apple, które pojawiły się na The Apple Post autorstwa Martina Hajka.

Osobiście mam nadzieję, że wszystkie informacje o sprzęcie audio Apple się sprawdzą. Wiem też już co chcę pod choinkę.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg, The Apple Post

PROMOCJA: Magnetyczny powerbank Anker z MagSafe do iPhone’ów 12/13

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: