Raport: najważniejszą nowością w macOS 10.14 będzie możliwość uruchamiania aplikacji dla iPada

Tomek Czech   1 lutego 2018

Już w zeszłym roku Bloomberg podawał, że w 2018 r. Apple umożliwi deweloperom tworzenie uniwersalnych aplikacji na iOS i macOS. Kilka dni temu, kiedy dowiedzieliśmy się, że zamiast skupiać się na dodawaniu nowych funkcji do iOS 12 i macOS 10.14, firma z Cupertino skoncentruje się raczej na poprawie stabilności tych systemów i wyeliminowaniu błędów, Bloomberg poinformował, że uniwersalne aplikacje są dalej w planach na ten rok.

Częściowo potwierdziła to właśnie Ina Fred z Axios, choć z jej informacji wynika, że niekoniecznie będzie można mówić o “uniwersalnych aplikacjach” – według niej, najważniejszą nowością w macOS będzie w tym roku możliwość uruchamiania aplikacji stworzonych dla iPada.

berrolia

Fred nie podaje więcej szczegółów na ten temat. Nie wiadomo więc, czy na Macu będą działały tylko nowe aplikacje na iPada, stworzone z wykorzystanie nowych narzędzi udostępnionych przez Apple, czy również starsze, obecne już w App Store (ewentualnie dostosowane do nowego systemu).

Marka Gurman z Bloomberga podawał, że uniwersalne aplikacje na iOS i macOS posiadałaby wsparcie zarówno dla ekranu dotykowego, jak i myszki czy gładzika, jako sposobu obsługi interfejsu.

Ina Fred dodała jeszcze, że w pracach nad nowym macOS Apple skupi się m.in. na poprawie bezpieczeństwa systemu oraz sprawności jego działania podczas wybudzania i odblokowywania komputera.

iOS 12 – jakich nowości chcą użytkownicy?

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Axios

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: