iPhone SE 2? Odświeżony iPhone 7? Tajemniczy nowy model iPhone’a pojawia się w Xcode

Tomek Czech   2 października 2018

Znany deweloper iOS i redaktor 9to5Mac, Guilherme Rambo, natknął się w Xcode na dwa nowe modele iPhone’a, oznaczone jako “iPhone9,8” i “iPhone9,9”. Czy Apple może nas wszystkich mocno zaskoczyć i wprowadzić w tym roku na rynek jeszcze jednego iPhone’a (oprócz trzech, które firma zaprezentowała we wrześniu)?

berrolia

iPhone SE 2 czy odświeżony iPhone 7?

iPhone SE 2 to model wyczekiwany przez wielu fanów Apple od bardzo dawna. Choć pojawiało się wiele doniesień na temat jego rzekomej premiery wiosną tego roku, nic takiego się nie stało i właściwie z każdym dniem maleją szanse, że taki telefon w ogóle się pojawi.

Raczej nie powinniśmy się spodziewać całkowicie nowego modelu 4-calowca, ale nie jest wykluczone, że Apple wprowadzi na rynek odświeżoną wersję SE pierwszej generacji, choćby z silniejszym procesorem, lepszą kamerą czy innymi drobnymi usprawnieniami.

Ale tajemnicze nowe modele znalezione w Xcode mogą równie dobrze być odświeżoną wersją iPhone’a 7. To właśnie ta generacja iPhone’ów była oznaczana przez Apple jako “iPhone 9,x”.

Kidy w lipcu tego roku Rambo znalazł w Xcode 10 odniesienia do nowego modelu iPhone’a oznaczonego roboczo jako “iPhone xx”, inny znany deweloper – Steve Troughton-Smith, sugerował, że może to być nowa, tańsza, odświeżona wersja iPhone’a 7, być może przeznaczona jedynie na wybrane rynki.

Z informacji w Xcode wynikało, że model ten ma ten sam procesor co iPhone 7 (A10 Fusion), taką samą rozdzielczość ekranu (1334 x 750) i tyle samu RAM (2 GB).

Trudno się spodziewać, że Apple w najbliższym czasie wprowadzi na rynek jeszcze jeden całkowicie nowy model iPhone’a, ale nie możemy wykluczyć, że pojawi się odświeżona wersja któregoś ze starszych modeli, choćby tylko w wybranych krajach (firma z Cupertino od dawna planuje ekspansję m.in. na ogromny rynek indyjski, i żeby go podbić potrzebuje iPhone’a znacznie tańszego niż najnowsze flagowce).

ANKIETA: jakiego iPhone’a kupiłeś(aś)/zamierzasz kupić?

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: