iPhone SE 2 już we wrześniu? Tajemniczy model nowego iPhone’a znaleziony w Xcode

Tomek Czech   22 sierpnia 2018

Znany deweloper iOS Guilherme Rambo znalazł dzisiaj w Xcode 10 odniesienia do nowego modelu iPhone’a oznaczonego roboczo jako “iPhone xx” oraz “t500”. Rambo sugeruje, że może to być długo wyczekiwany iPhone SE 2 z komponentami iPhone’a 7.

berrolia

iPhone SE 2 – premiera już we wrześniu?

W Xcode 10 zawartych jest kilka szczegółów dotyczących nowego modelu – ma posiadać procesor A10, 2 GB RAM oraz wyświetlacz z szeroką gamą kolorów P3. Dokładnie w takie komponenty został wyposażony iPhone 7.

Inny znany deweloper – Steve Troughton-Smith, twierdzi jednak, że może to nie być iPhone SE 2, ale nowa, tańsza, odświeżona wersja iPhone’a 7, być może przeznaczona jedynie na wybrane rynki, np. indyjski.

Według dewelopera, nowy model ma mieć ekran o dokładnie takiej rozdzielczości jak iPhone 7.

Nowy, budżetowy iPhone mógłby pełnić rolę nowego “modelu wejściowego”, którym teraz jest iPhone 6s.

Nie jest to z pewnością “iPhone 9″ (iPhone 6,1” LCD), czyli jeden z trzech nowych modeli, o których mówi się od dawna – informacje w Xcode wskazują, że “iPhone xx”/”t500” nie będzie posiadał notcha i dizajnu iPhone’a X.

Premiera tegorocznych iPhone’ów spodziewana jest we wrześniu (najprawdopodobniej odbędzie się 12 września). Być może Apple nas zaskoczy, prezentując długo wyczekiwanego iPhone’a SE 2.

HIT TYGODNIA: Ładowarka bezprzewodowa Spigen F306W z technologią ControlHeat. 50 zł taniej! 

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: