Premiera nowych iPhone’ów najprawdopodobniej odbędzie się 12 września

Tomek Czech   2 sierpnia 2018

Dziennikarka CNET Lynn La rozpoczęła sezon na zgadywanie daty premiery tegorocznych iPhone’ów. Ma rację, że odgadniecie tej daty nie jest takie trudne – od kilka lat Apple trzyma się jednego schematu i jeśli w tym roku nic się nie zmieni, już teraz możemy się szykować na premierę nowych telefonów 12 września.

berrolia

Nowe iPhone’y (2018) – kiedy premiera?

Tok rozumowania La jest taki:

  1. Od sześciu lat Apple organizuje eventy, na których prezentuje nowe iPhone’y, we wtorek lub środę, nie później niż w drugim tygodniu września – w tym roku daje to takie możliwości: 4 września (wtorek), 5 września (środa), 11 września (wtorek), 12 września (środa).
  2. Apple nigdy nie zorganizowało prezentacji nowego sprzętu mniej niż trzy dni po Święcie Pracy, który w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest w pierwszy poniedziałek września i jest dniem wolnym. W tym roku Święto Pracy wypada 3 września, co wskazuje, że premiera nowych iPhone’ów odbędzie się dopiero w następnym tygodniu. Zostają więc wtorek, 11 września lub środa, 12 września.
  3. 11 września to oczywiście rocznica zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku z 2001 r., więc ogłaszanie nowych produktów w tym dniu jest z zasadzie wykluczone – Apple nigdy nie zorganizowało eventu 11 września.
  4. Najbardziej prawdopodobną datą premiery nowych iPhone’ów jest więc 12 września.

Warto dodać, że w ostatnich sześciu latach nowe iPhone’y dwa razy były prezentowane właśnie 12 września – iPhone 8/X w ubiegłym roku i iPhone 5 w 2012 r.

Ostatnim smartfonem z Cupertino, który miał swoją premierę po 12 września był iPhone 4S – został zaprezentowany 4 października 2011 r.

Sprzedaż nowych iPhone’ów w ostatnich latach zawsze zaczynała się w piątek, w następnym tygodniu po prezentacji, więc możemy się spodziewać, że tegoroczne modele będą dostępne od 21 września (jeśli nie będzie opóźnień, jak rok temu w przypadku iPhone’a X – najnowsze doniesienia wskazują jednak, że opóźniona może być premiera modelu LCD 6,1″).

iPhone X drugiej generacji, “iPhone 9″ 6,1” i “iPhone X Plus”

W tym roku spodziewamy się premiery trzech nowych modeli:

  • iPhone’a X drugiej generacji (z ekranem OLED 5,8″);
  • “iPhone’a X Plus” (z ekranem OLED 6,5″);
  • “iPhone’a 9” (“tańszy” model z ekranem LCD 6,1″).

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: