Czekasz na „iPhone’a 9”? Możesz poczekać o miesiąc dłużej. W międzyczasie Apple będzie Cię kusiło dwoma innymi flagowcami

Łukasz Bernaczyk   26 lipca 2018

Nowe doniesienia dotyczące „iPhone’a 9” sugerują, że telefon trafi na rynek z miesięcznym opóźnieniem, czyli w październiku. Informację przekazała analityk Katy Huberty z Morgan Stanley’s. Nowy model budżetowego iPhone’a ma być wyposażony w 6,1-calowy ekran LCD, wyglądem zbliżony do tego znanego z iPhone’a X.

berrolia

To właśnie problemy z produkcją ekranu LCD mają być powodem opóźnień w produkcji. Jednocześnie Huberty twierdzi, że z pozostałymi dwoma modelami iPhone’ów nie ma żadnych problemów produkcyjnych i trafią on do sprzedaży zgodnie z planem już we wrześniu.

Mowa tu o iPhonie X drugiej generacji (5,8″) i “iPhonie X Plus” (6,5″), które wspólnie z iPhonem LCD 6,1″ mają tworzyć linię nowych smartfonów z Cupertino w 2018 r.

Problem opóźnień w produkcji nie dotyczy tych modeli, ponieważ będą one wyposażone w ekrany OLED.

Ekran LCD jest znacznie bardziej skomplikowany. W przeciwieństwie do technologii OLED, LCD wymaga warstwy podświetlającej, znajdującej się bezpośrednio pod ekranem. Ja wskazują źródła, to właśnie tutaj pojawia się problem producenta ekranów.

linia iphone'ów 2018

Prezentacja wszystkich trzech telefonów ma odbyć się na konferencji we wrześniu, ale “iPhone 9″, czyli model LCD 6,1” prawdopodobnie trafi do sprzedaży o miesiąc później niż iPhone’y z wyświetlaczami OLED 5,8” i 6,5”.

Według Huberty, początkowo opóźnienie miało wynosić 6 tygodni, ale udało się je skrócić do niecałego miesiąc. Być może uda się jeszcze bardziej.

HIT TYGODNIA: Koogeek Two Gang Smart Light Switch z HomeKit. 

Zobacz także:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5mac

Wielka promocja na etui Spigen do iPhone’a – tańsze nawet o 50%!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: