iOS rośnie w siłę na całym świecie, a różne modele iPhone’a stanowią 8 z 10 najlepiej sprzedających się smartfonów

Łukasz Bernaczyk   26 lipca 2018

iPhone X w pudełku

Specjaliści od analiz biznesowych z Kantar Worldpanel przygotowali raport podsumowujący sprzedaż smartfonów na światowych rynkach w drugim kwartale tego roku.

W zestawieniu uwzględniono iOS, Android, Windows oraz wszystkie pozostałe systemy operacyjne telefonów razem wzięte. Dwie ostatnie kategorie w żadnym kraju nie osiągnęły nawet 1 % udziałów w rynku, co jasno ukazuje powszechnie znaną prawdę, że na świecie liczy się tylko iOS i Android.

berrolia

Dane liczbowe przedstawiają sprzedaż smartfonów z określonym systemem operacyjnym, podzielone na największe światowe rynki. Pod uwagę wzięto drugi kwartał tego roku i porównano go do analogicznego okresu 2017 r..

statystyki sprzedaż smartfonów w drugim kwartale 2018

Udział rynkowy iOS wzrósł w Niemczech (+2,8%), Francji (+4,2%), Hiszpanii (+3,8%), Australii (+0,5%) oraz w USA, gdzie wzrost był najwyższy i wyniósł 5,9%.

System mobilny Apple odnotował natomiast stratę w Wielkiej Brytanii (-0,6%), Chinach (-2,1%), Japonii (-1,7%) oraz największą we Włoszech (-2,4%).

Najbardziej zdumiewający jest przyrost udziału w Stanach. Wzrost o 5,9% to naprawdę sporo i daje to Apple 38,7% udziałów w tamtejszym rynku. Dodajmy, że w branym pod uwagę drugim kwartale nie miała miejsca żadna premiera urządzeń mobilnych z Cupertino, podczas gdy nowych telefonów z Androidem pojawiło się przynajmniej kilka.

linia iPhone'ów 2018

Analitycy tłumaczą tak wysoki wzrost obecną ofertą telefonów Apple. Szerokie spektrum wyboru, od tańszych modeli iPhone’a SE, przez modele 6s, 7, 8, aż po najdroższego w iPhone’a X. W skrócie – dla każdego coś dobrego. Najlepiej na amerykańskim rynku sprzedawały się iPhone’y 8 i 8 Plus, które łącznie stanowiły tam 20% sprzedawanych smartfonów.

Z danych Kantar Worldpanel  wynika, że iPhone całkowicie zdominował rynek smartfonów – osiem na dziesięć najlepiej sprzedających się smartfonów to właśnie telefony z Cupertino.

Zobacz także:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Żródło: Kantar

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: