Już jutro premiera nowych dronów DJI z serii Mavic 2

Łukasz Bernaczyk   22 sierpnia 2018

Na 23 sierpnia 2018 roku firma DJI zaplanowała konferencję związaną z premierą dronów z linii DJI Mavic 2. Event rozpocznie się o godzinie 16:00 naszego czasu w Nowym Jorku.

Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w lipcu , ale w ostatniej chwili DJI przesunęło premierę, nie podając konkretnej nowej daty, jak i żadnego powodu odwołania imprezy. Przypuszcza się, że miało to związek z niedokończonym na czas oprogramowaniem sterującym dronem. Najprawdopodobniej do softu Mavica 2 dodano w ostatniej chwil nowe funkcje, które posiadają pokazane niedawno drony konkurencji.

DJI nie poinformowało czy będzie prowadziło transmisję wideo z jutrzejszego wydarzenia – jeżeli otrzymam taką informację lub znajdę stream w internecie, na pewno podam linka w komentarzu pod artykułem.

DJI Mavic – czego możemy się spodziewać?

Jeśli chodzi o przecieki na temat nadchodzących, premierowych urządzeń DJI, to danych mamy naprawdę sporo.

Wiemy na pewno, że DJI pokaże jutro trzy drony nowej generacji z serii Mavic. Bedą to Mavic 2 Zoom, Mavic 2 Pro i Mavic 2 Enterprise Edition.

Informacje te pochodzą z przedpremierowych wpadek, jakie zafundował sobie producent urządzeń DJI.

O pierwszych dwóch nowych modelach dowiedzieliśmy się z drukowanego katalogu, który ukazał się w jednym ze sklepów w Wielkiej Brytanii.

Jeśli chodzi o trzeci model – Mavic 2 Enterprise Edition, firma DJI sama podała nam informacje na tacy. Prawdopodobnie przez przypadek udostępniła na swojej stronie filmik o nowym dronie. Wideo szybko zostało zdjęte z podstrony serwisu producenta, ale jak mówią – co raz trafia do internetu, już z niego nie znika.

Pod naciskiem mediów, DJI potwierdził, że to właśnie te trzy drony ujrzą światło dzienne podczas nadchodzącej imprezy premierowej.

Jeśli chodzi o specyfikacje techniczne nowych dronów, na chwilę obecną znamy następujące parametry:

  • nowa kamera stworzona przez Hasselblad specjalnie dla serii Mavic, z dużą jednocalową matrycą CMOS;
  • Mavic 2 Zoom będzie wyposażony w kamerę z opcją zoom x2 (24 – 48 mm);
  • prędkość przelotowa dronów to 72 km/h (poprzednio 64 km/h);
  • czas lotu 31 minut (poprzedni Mavic latał max. 27 minut);
  • system wykrywania przeszkód we wszystkich kierunkach (poprzedni Mavic wykrywał tyko przeszkody przed i pod sobą);
  • system śledzenia ActiveTrack 2;
  • transmisja wideo oparta o standard OcuSync (możliwość przesyłu wideo 1080p na odległość do 8 km).

Zapowiadają się naprawdę mocne urządzenia.  Jeśli dodać do tego niewielkie rozmiary, otrzymujemy kompaktowego drona, idealnego do zabierania na przykład na wakacje, który jest w stanie zapewnić zdjęcia i filmy w bardzo dobrej jakości.

Nie wiem jak Was, ale mnie DJI przekonała do Mavica drugiej generacji jeszcze przed premierą i jeśli specyfikacja techniczna się potwierdzi, zamierzam kupić Mavica 2 Pro.

Sprawdź ofertę dronów DJI w ThinkStore.

Źródło

Z miłości do Apple

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: