Apple Pay od dzisiaj dostępne w PKO BP i Inteligo

Tomek Czech   2 października 2018

Zgodnie z przypuszczeniami, największy polski bank – PKO BP, udostępnił dzisiaj swoim klientom Apple Pay. Z usługi mogą korzystać posiadacze kart debetowych i kredytowych, wydanych zarówno przez Visa, jak i Mastercard.

berrolia

Jednak, jak podaje bank, do Apple Pay można podpiąć jedynie karty wydane klientom indywidualnym. Obecnie płatności mobilne od Apple nie są więc dostępne dla kart powiązanych z kontami firmowymi.

Apple Pay działa też od dzisiaj w połączeniu z dowolną kartą płatniczą do konta osobistego lub kartą kredytową Inteligo.

PKO PB wyjaśnia też często pytającym o to klientom, że do płacenia Apple Pay nie jest potrzebna aplikacja IKO.

Wielu użytkowników zgłasza w sieciach społecznościowych, że ma problem z dodaniem karty PKO BP do aplikacji Wallet – SMS potwierdzający aktywację przychodzi po bardzo długim czasie lub nie przychodzi w ogóle. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, a najlepiej spróbować później – prawdopodobnie wielu klientów banku próbuje dodać kartę właśnie teraz i system ma problemy z obsłużeniem tak dużej ilości zapytań.

Zobacz nasz kompletny przewodnik: Jak używać Apple Pay?

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: