Apple Pay Cash może już niedługo być dostępne w Polsce (i innych krajach Europy)

Tomek Czech   2 października 2018

Apple Pay Cash to sposób na szybkie i proste przesyłanie pieniędzy innym użytkownikom sprzętu Apple korzystającym z Apple Pay. Do tej pory usługa była dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale wygląda na to, że już niedługo może pojawić się w kilku krajach europejskich, w tym w Polsce.

berrolia

Apple Pay Cash w Polsce

Już w maju tego roku przetłumaczona na język polski informacja o Apple Pay Cash zaczęła pojawiać się przy próbie konfiguracji Apple Pay na iPhonie w aplikacji Watch. Opcja konfiguracji karty Apple Pay Cash wyświetlała się też na Apple Watchu.

Teraz okazuje się, że zaledwie dwa dni temu na język polski została przetłumaczona oficjalna strona wsparcia Apple Pay Cash.

Została ona przetłumaczona również na kilka innych języków, m.in. francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, szwedzki czy włoski, co sugeruje, że Apple Pay Cash może pojawić się jednocześnie w większej ilości krajów europejskich (w Niemczech nie jest dostępne jeszcze Apple Pay, ale firma z Cupertino oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie tam tej usługi jeszcze przed końcem tego roku; być może więc data premiery Apple Pay Cash w Polsce i kilku innych krajach pokryje się z premierą Apple Pay w Niemczech).

Jak działa Apple Pay Cash?

Apple tak opisuje swoją usługę:

Szybko i łatwo wysyłaj, odbieraj pieniądze oraz proś o nie w aplikacji Wiadomości — od osób po drugiej stronie stołu lub przebywających w innych krajach.

Usługa działa w aplikacji Wiadomości. Z listy aplikacji iMessage wybieramy Apple Pay Cash, wprowadzamy kwotę i zatwierdzamy transakcję za pomocą Touch ID lub Face ID. Pieniądze natychmiast pojawiają się na koncie odbiorcy.

W podobnie prosty i szybki sposób możemy też poprosić o pieniądze/zwrot pieniędzy.

Pieniądze są przesyłane z konta powiązanego z kartą dodaną do Apple Pay. Aktualny stan konta Apple Pay Cash możemy podejrzeć na specjalnej wirtualnej karcie, którą znajdziemy w aplikacji Wallet.

Zgromadzonymi w ten sposób środkami możemy płacić w sklepach lub online przy użyciu Apple Pay. Możemy je też w prosty sposób przelać na nasze konto.

Przelewy Apple Pay Cash można wykonywać za pomocą Siri na iPhonie, a nawet na Apple Watchu.

Przeczytaj też:

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: