Czy wraz z Apple Pay w Polsce zadebiutuje też Apple Pay Cash?

Tomek Czech   7 maja 2018

Wiemy już oficjalnie, że Apple Pay zadebiutuje w Polsce jeszcze w 2018 r. Czy jednocześnie pojawi się usługa Apple Pay Cash, która pozwala na szybkie i proste przesyłanie pieniędzy innym użytkownikom sprzętu Apple (znajomym, rodzinie, itd.)? Jeden z naszych Czytelników zauważył, że informacja o usłudze, przetłumaczona na język polski, pojawia się przy próbie konfiguracji Apple Pay na iPhonie w aplikacji Watch.

berrolia

Wygląda to tak:

Na samym zegarku wyświetla się też opcja konfiguracji karty Apple Pay Cash.

Oczywiście nie oznacza to, że Apple Pay Cash pojawi się w Polsce jednocześnie z premierą Apple Pay. Na razie szybkie płatności pomiędzy użytkownikami są dostępne jedynie w Stanach Zjednoczonych i choć pod koniec lutego fani Apple z kilku państw – m.in. Hiszpanii, Irlandii czy Brazylii – też zauważyli, że informacje o Apple Pay Cash są dostępne w ich krajach i w ich językach, to usługa nie pojawiła się jeszcze na tych rynkach.

Ale fakt, że firma z Cupertino przetłumaczyła już informacje o Apple Pay Cash na język polski, i że da się je już znaleźć w iOS może świadczyć o tym, że jeśli usługa będzie wkraczała do kolejnych krajów, to będziemy jednym z nich. Być może jako jedni z pierwszych.

Apple Pay Cash – co to jest?

Apple Pay Cash to sposób na szybkie, wygodne i bezpieczne przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami iPhone’ów, iPadów czy Apple Watchy.

Usługa działa w aplikacji Wiadomości. Z listy aplikacji iMessage wybieramy Apple Pay Cash, wprowadzamy kwotę i zatwierdzamy transakcję za pomocą Touch ID lub Face ID. Pieniądze natychmiast pojawiają się na koncie odbiorcy.

Środki są przesyłane z konta powiązanego z kartą dodaną do Apple Pay. Aktualny stan konta Apple Pay Cash możemy podejrzeć na specjalnej wirtualnej karcie, którą znajdziemy w aplikacji Wallet.

Zgromadzonymi w ten sposób środkami możemy płacić w sklepach lub online przy użyciu Apple Pay. Możemy je też w prosty sposób przelać na nasze konto.

Przelewy Apple Pay Cash można wykonywać za pomocą Siri na iPhonie, a nawet na Apple Watchu.

W Stanach Zjednoczonych Apple Pay Cash jest dostępne wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat (przy konfiguracji trzeba podać numer ubezpieczenia społecznego).

HIT TYGODNIA: Etui Mujjo Full Leather do iPhone’a X ze zniżką aż 60 zł!

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: