Apple Pay szybciej w polskich bankach niż w Revolut – raport

Tomek Czech   24 kwietnia 2018

Specjalistyczny serwis Cashless pisze dzisiaj, że polskie banki najprawdopodobniej wyprzedzą Revoluta w wyścigu o to, kto szybciej zaoferuje Apple Pay w Polsce. Serwis dodaje, że wszystko wskazuje na to, że płatności mobilne od Apple zadebiutują nad Wisłą jeszcze przed wakacjami i obiecuje niedługo podać więcej informacji na ten temat.

berrolia

Revolut wielokrotnie obiecywał wprowadzenie Apple Pay do końca 2017 r. Jak wiemy, tak się jednak nie stało. Okazuje się, że firma zaoferuje najpierw swoim klientom… Google Pay. Jak podaje Cashless, wynika tak z wczorajszej wypowiedzi managera Revoluta w Polsce – Karola Sadaja, podczas konferencji Payment Meeting.

Zapytany przez uczestników spotkania o to, kiedy Revolut udostępni w swojej aplikacji płatności zbliżeniowe telefonem, odpowiedział, że stanie się to już niebawem. Dodał jednak, że nie będzie to Apple Pay, bo najpierw użytkownicy będą mogli korzystać z Google Pay. Sadaj nie chciał powiedzieć, kiedy funkcja ta znajdzie się w aplikacji. Z moich informacji wynika jednak, że może się to stać w ciągu najbliższego kwartału.

Premiera Apple Pay w Polsce

W zeszłym tygodniu Spider’s Web podawał, że Apple Pay zadebiutuje w Polsce w drugiej połowie czerwca, w co najmniej dwóch bankach – BZ WBK (który już wtedy będzie się nazywał Santander Bank Polska SA) oraz mBank.

Pod koniec ubiegłego roku to właśnie Cashless jako pierwsze poinformowało, że Apple zdecydowało się na wdrożenie Apple Pay w Polsce – w grudniu działające w Polsce banki miały otrzymać ofertę udostępnienia tej usługi swoim klientom.

Negocjacje miało podjąć pięć banków, wśród nich Alior, BZ WBK i mBank.

Jacek Uryniuk, ekspert od płatności mobilnych z Cashless przewidywał, że realnym terminem wprowadzenia usługi do Polski jest właśnie drugi kwartał 2018 r.

Z kolei z informacji, które my otrzymaliśmy miesiąc temu wynikało, że Apple Pay trafi do Polski dopiero w czwartym kwartale tego roku. Pochodziły one z bardzo pewnego źródła, dlatego ciągle podchodzimy z dystansem do informacji o debiucie applowskich płatności mobilnych nad Wisłą już w czerwcu.

Nie przegap: Otwieramy ThinkStore – wyjątkowy sklep z najlepszymi na rynku akcesoriami do sprzętu Apple

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Cashless

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: