TYLKO U NAS: Apple Pay w Polsce w czwartym kwartale 2018

Tomek Czech   10 marca 2018

Z bardzo wiarygodnego źródła dowiedzieliśmy się, że Apple Pay oficjalnie pojawi się w Polsce w ostatnim kwartale 2018 r. Oczywiście, jak zawsze w przypadku Apple, które rozdaje tu karty, coś jeszcze może się zmienić, ale polscy partnerzy firmy z Cupertino nie spodziewają się już żadnych niespodzianek i przygotowują się do wprowadzenia Apple Pay pod koniec tego roku.

berrolia

Znamy nieco więcej szczegółów, jednak nie możemy ich zdradzić (przynajmniej na razie), żeby nie narażać naszego źródła informacji.

Apple Pay w Polsce (2018)

Pod koniec ubiegłego roku Cashless.pl podawało, że Apple zdecydowało się w końcu na wdrożenie Apple Pay w Polsce – w grudniu działające w Polsce banki otrzymały ofertę udostępnienia tej usługi swoim klientom. Negocjacje miało podjąć pięć banków, wśród nich Alior, BZ WBK i mBank.

Jacek Uryniuk, ekspert od płatności mobilnych z Cashless.pl przewidywał, że realnym terminem wprowadzenia usługi do Polski jest drugi kwartał 2018 r.

W styczniu Rzeczpospolita donosiła, że polskie banki zwarły szeregi i wspólnie negocjują z Apple – rozmowy w ich imieniu miała prowadzić stworzona z inicjatywy PKO BP spółka Polski Standard Płatności, która upowszechnia BLIK. Jednym z tematów negocjacji było podobno dopuszczenie płatności BLIK-iem w App Store.

Według Rzeczpospolitej, niektóre banki, m.in. Alior i BZ WBK, po prostu czekają, aż Apple wprowadzi Apple Pay w Polsce, natomiast głównym rozgrywającym w negocjacjach miał być PKO BP.

Ładuj swojego iPhone’a błyskawicznie z Innergie PowerJoy 30C.

Więcej o Apple Pay w Polsce:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: