TYLKO U NAS: Apple Pay w Polsce w czwartym kwartale 2018

by Tomek Czech on 10 marca 2018

Z bardzo wiarygodnego źródła dowiedzieliśmy się, że Apple Pay oficjalnie pojawi się w Polsce w ostatnim kwartale 2018 r. Oczywiście, jak zawsze w przypadku Apple, które rozdaje tu karty, coś jeszcze może się zmienić, ale polscy partnerzy firmy z Cupertino nie spodziewają się już żadnych niespodzianek i przygotowują się do wprowadzenia Apple Pay pod koniec tego roku.

Znamy nieco więcej szczegółów, jednak nie możemy ich zdradzić (przynajmniej na razie), żeby nie narażać naszego źródła informacji.

Apple Pay w Polsce (2018)

Pod koniec ubiegłego roku Cashless.pl podawało, że Apple zdecydowało się w końcu na wdrożenie Apple Pay w Polsce – w grudniu działające w Polsce banki otrzymały ofertę udostępnienia tej usługi swoim klientom. Negocjacje miało podjąć pięć banków, wśród nich Alior, BZ WBK i mBank.

Jacek Uryniuk, ekspert od płatności mobilnych z Cashless.pl przewidywał, że realnym terminem wprowadzenia usługi do Polski jest drugi kwartał 2018 r.

W styczniu Rzeczpospolita donosiła, że polskie banki zwarły szeregi i wspólnie negocjują z Apple – rozmowy w ich imieniu miała prowadzić stworzona z inicjatywy PKO BP spółka Polski Standard Płatności, która upowszechnia BLIK. Jednym z tematów negocjacji było podobno dopuszczenie płatności BLIK-iem w App Store.

Według Rzeczpospolitej, niektóre banki, m.in. Alior i BZ WBK, po prostu czekają, aż Apple wprowadzi Apple Pay w Polsce, natomiast głównym rozgrywającym w negocjacjach miał być PKO BP.

Przeczytaj też: Debiutuje Apple Pay Cash. Co to jest i dlaczego nie ma go w Polsce?

Więcej o Apple Pay w Polsce:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: