Spider’s Web: Apple Pay w Polsce w drugiej połowie czerwca

Tomek Czech   20 kwietnia 2018

Spider’s Web podaje dzisiaj, że Apple Pay zadebiutuje w Polsce w drugiej połowie czerwca, co najmniej w dwóch bankach. Takie informacje serwis miał otrzymać od dwóch niepowiązanych ze sobą informatorów.

Jako pierwsi płatności Apple Pay mają wdrożyć BZ WBK i mBank.

BZ WBK bedz będzie nazywał się już wtedy Santander Bank Polska SA (bank od dawna jest częścią międzynarodowej grupy Santander).

Aplikacja mobilna mBanku miała zostać dostosowana do Apple Pay już kilka miesięcy temu.

Apple Pay w Polsce (2018)

Pod koniec ubiegłego roku Cashless.pl podawało, że Apple zdecydowało się w końcu na wdrożenie Apple Pay w Polsce – w grudniu działające w Polsce banki otrzymały ofertę udostępnienia tej usługi swoim klientom.

Negocjacje miało podjąć pięć banków, wśród nich Alior, BZ WBK i mBank.

Jacek Uryniuk, ekspert od płatności mobilnych z Cashless.pl przewidywał, że realnym terminem wprowadzenia usługi do Polski jest właśnie drugi kwartał 2018 r.

Z kolei z informacji, które my otrzymaliśmy miesiąc temu wynikało, że Apple Pay trafi do Polski dopiero w czwartym kwartale tego roku. Pochodziły one z bardzo pewnego źródła, dlatego ciągle podchodzimy z dystansem do informacji o debiucie applowskich płatności mobilnych nad Wisłą w czerwcu.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Spider’s Web

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: