Oficjalnie: Apple Pay w Polsce “w najbliższych miesiącach”

Tomek Czech   1 maja 2018

Stało się! Tim Cook potwierdził właśnie podczas konferencji po ogłoszeniu wyników finansowych firmy, że Apple Pay zadebiutuje w Polsce “w ciągu kilku najbliższych miesięcy”. Nie podał dokładnej daty.

Oprócz Polski, mobilne płatności od Apple mają w najbliższym czasie trafić też do Norwegii i na Ukrainę.

berrolia

Apple Pay – kiedy spodziewać się premiery w Polsce?

Podczas poprzedniego ogłoszenia wyników finansowych, 1 lutego, Tim Cook zapowiedział, że Apple Pay “w najbliższym czasie trafi do Brazylii”. Płatności mobilne Apple zadebiutowały tam oficjalnie 4 kwietnia, czyli po dwóch miesiącach.

Być może Apple Pay trafi do Polski już w czerwcu – niedawno Spider’s Web podawał, że Apple Pay zadebiutuje nad Wisłą w drugiej połowie czerwca, w co najmniej dwóch bankach – BZ WBK (który już wtedy będzie się nazywał Santander Bank Polska SA) oraz w mBanku.

Z kolei z informacji, które my otrzymaliśmy w marcu wynikało, że Apple Pay trafi do Polski dopiero w czwartym kwartale tego roku, czyli najwcześniej w październiku – za pięć miesięcy.

To nie jest zwykły powerbank – to jest Scorpion!

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: