Statystyczny Polak – 32,5 dnia. Szwajcar – 5,1 dnia. A Ty, ile dni musisz pracować na nowego iPhone’a Xs?

Łukasz Bernaczyk   18 września 2018

Analitycy z Picodi sprawdzili, jak długo Polacy oraz mieszkańcy innych krajów muszą pracować, by zarobić na nowego iPhone’a Xs.

berrolia

Badania zostały oparte o cenę iPhone Xs w wersji 64 GB w poszczególnych krajach (w Polsce wynosi ona 4979 zł) oraz o oficjalne dane statystyczne dotyczące przeciętnego wynagrodzenia w tych krajach.

Wyniki wskazują, że najdłużej na nowego iPhone’a Xs pracować musi mieszkaniec Filipin, bo aż 156,6 dnia. Po drugiej stronie rankingu znaleźli się Szwajcarzy – w ich kraju statystyczny obywatel zarobi na nowy telefon Apple już po 5,1 dnia!

Polskę znajdziemy na 13 miejscu wśród najdłużej pracujących na smartfona Apple. Statystyczny Kowalski musi przepracować aż 32,5 dnia, by zarobić na najtańszą wersję iPhone’a Xs.

Oficjalne ceny wszystkich wersji iPhone’a Xs i Xs Max znajdziesz tutaj, a iPhone’a Xr – tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: