iPhone XS i XS Max pracują na baterii krócej niż iPhone X?

Tomek Czech   25 września 2018

Apple twierdzi, że nowe iPhone’y – XS i XS Max – działają na jednym ładowaniu dłużej niż iPhone X. Firma oficjalnie podaje na swojej stronie, że bateria w iPhonie XS zapewni do 30 minut dłuższą pracę w porównaniu z iPhonem X, a bateria w modelu XS Max – nawet do 1,5 godziny dłuższą.

Pierwsze testy długości działania baterii podczas przeglądania internetu pokazują jednak, że nie jest tak różowo.

berrolia

iPhone XS i XS Max – czas pracy na baterii (test)

W teście baterii wykonanym przez Tom’s Guide, stronę znaną ze szczegółowych i rzetelnych testów wydajności urządzeń, obydwa tegoroczne modele wypadły gorzej niż zeszłoroczny iPhone X.

Jasność ekranów wszystkich urządzeń podczas testów była ustawiona na 150 nitów, a tryb True Tone i funkcję automatycznego dostosowywania jasności wyłączono. Testy zostały przeprowadzone w sieci LTE.

W ubiegłym roku w takim zestandaryzowanym teście iPhone X osiągnął czas 10 godzin i 49 minut. W tym roku iPhone XS działał ponad godzinę krócej – przez 9 godzin i 41 minut, a iPhone XS Max trzy minuty krócej – przez 10 godzin i 38 minut.

Trzeba dodać, że według oficjalnych informacji podawanych przez Apple, czas pracy na baterii podczas przeglądania internetu dla tych modeli wynosi:

  • iPhone X: do 12 godzin
  • iPhone XS: do 12 godzin
  • iPhone XS Max: do 13 godzin

Oczywiście Apple asekuruje się słowem “do”, ale testy pokazały, że podczas przeglądania internetu XS nie działa tyle samo na baterii co iPhone X, a XS Max godzinę dłużej od “iksa”.

Średnia dla testowanych przez Tom’s Guide smartfonów wynosi 9:48. Do tej pory najlepszy rezultat uzyskał Huawei P20 Pro (14:13). Wynik lepszy od iPhone’a XS Max osiągnęły też Google Pixel 2 XL, Galaxy Note 9 i OnePlus 6.

Przeczytaj też: Dlaczego Apple wciąż sprzedaje iPhone’a ze starą i wolną 5-watową ładowarką?

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: