Zapowiada się mocny update sprzętowy – nowy iPad Pro z transmisją 4K HDR przez złącze USB-C, Magnetic Connector, wsparciem dla Apple Pencil 2, Face ID w poziomie i innymi nowościami

Łukasz Bernaczyk   10 października 2018

O tym, że Apple zaprezentuje jeszcze tej jesieni nowego iPada Pro, wiedzieliśmy już od dawna. Teraz pojawiają się kolejne informacje na temat tego urządzenia i jeśli się sprawdzą, to będzie to bardzo mocny update sprzętowy.

berrolia

iPad Pro (2018)

Nowe doniesienia pochodzą od nie byle kogo – na 9to5mac opublikował je Guilherme Rambo, który w becie iOS 12.1 znalazł informacje o urządzeniu oznaczonym jako “iPad2018Fall”. Część informacji o nowym iPadzie Pro redaktorzy 9to5Mac uzyskali też z własnych źródeł.

Złącze USB-C i zewnętrzne wyświetlacze

 

Nowy iPad Pro ma być wyposażony w port USB-C, zamiast standardowego gniazda Lightning. To jednak nie wszystko – nowy port ma bowiem umożliwić przesyłanie danych (np. do telewizora lub innego zewnętrznego wyświetlacza) w jakości 4K ze wsparciem technologii HDR.

W ustawieniach iOS 12 ma się pojawić specjalna zakładka dostępna tylko w iPadach Pro, umożliwiająca wybór jakości przesyłanego obrazu.

 

Apple Pencil 2

Wraz z iPadem Pro premierę ma mieć także Apple Pencil 2. Zmienić ma się sposób parowania go z tabletem – proces będzie podobny, jak w przypadku parowania obecnych słuchawek AirPods lub HomePoda: nie będzie wymagał podłączenia Apple Pencil do iPada, tylko zbliżenia go do tabletu.

Nowe złącze magnetyczne – Magnetic Connector

O nowym tajemniczym złączu nadchodzącego iPada Pro pisaliśmy już tutaj. Teraz informacje te zdają się potwierdzać – iPad Pro ma posiadać nowe złącze – Magnetic Connector, pozwalające na magnetyczne podłączenie nowej wersji klawiatury Smart Keyboard oraz akcesoriów firm trzecich.

Ekran z cienkimi ramkami i Face ID w trybie poziomym

To kolejna z plotek, która wydaje się potwierdzać. Od pewnego czasu wiadomo, że nowy iPad Pro będzie stylistycznie przypominał wzornictwo znane z iPhone’ów od X w górę. Otrzyma zatem konstrukcję ze znacznie cieńszymi ramkami i nie uświadczymy w nim przycisku „Początek”.

Jedyna różnica w wyglądzie w stosunku do nowych iPhone’ów to brak wcięcia w ekranie iPada Pro. Notch nie będzie w tym przypadku konieczny, ponieważ kamera TrueDepth ma się zmieścić w ramce urządzenia.

Nowością, którą potwierdzają informacje znalezione przez Guilherme Rambo, ma być też rozpoznawanie twarzy Face ID w trybie poziomym, czyli np. wtedy, gdy iPad jest podpięty do klawiatury.

Nowy iPad Pro (2018) – kiedy premiera?

Konferencja Apple, na której zostaną pokazane nowe iPady Pro spodziewana jest pod koniec października lub na początku listopada.

O tym, co jeszcze oprócz iPadów Pro prawdopodobnie pojawi się na nadchodzącej konferencji możecie przeczytać w tym artykule.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: