Zbita szybka w iPhonie i problemy z ładowaniem – jak sobie poradzić i ile to kosztuje?

Redakcja   11 października 2018

Autorem tekstu jest ekspert z serwisu Apple – iDoit.

***

Nie da się ukryć, że najnowsze modele iPhone są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia, niż ich poprzednicy. Co prawda są piękne, ale trzeba zauważyć, że wyświetlacz, który nie ma żadnych ramek i zajmuje całą przednią części smartfona stosunkowo łatwo uszkodzić. Wystarczy jeden upadek, abyśmy doprowadzili iPhone do takiego stanu, w którym nie da się go używać.

Oczywiście nie ma co przesadnie dramatyzować, ale nie ulega wątpliwości, że warto zachować zwiększone środki ostrożności.

berrolia

Ile kosztuje wymiana szybki w iPhonie?

Tutaj wiele zależy od tego, jaki model mamy na myśli. Jeśli zbita szybka będzie do wymiany w iPhonie X, to koszty wyniosą około 1400 zł (cena obowiązująca w naszym serwisie iPhone’a we Wrocławiu), zakładając, że nie uległa uszkodzeniu obudowa urządzenia. Jeśli chodzi o iPhone 7, czy iPhone 8, to koszty będą nieco niższe, ze względu na tańszy rodzaj wyświetlaczy, który został w nich użyty.

Sama wymiana szybki w iPhonie we Wrocławiu w serwisie nie trwa długo. Jeśli trafimy na profesjonalny serwis Apple, to często wystarczy maksymalnie 20 minut, aby telefon działał jak nowy.

Nowe modele – może czas na zmiany?

Niedawno Apple zaprezentowało najnowsze wersje swoich smartfonów, które jak zwykle wzbudziły niemałe kontrowersje.

Szczególną uwagę warto poświęcić najtańszemu modelowi – iPhone’ówi XR, w którym zastosowano wyświetlacz LCD (Liquid Retina Display), natomiast modele XS/XS Max otrzymały wyświetlacze OLED.

Dlaczego ta różnica jest ważna dla użytkowników? Otóż w sytuacji, kiedy zakupimy iPhone’a XR, wymiana wyświetlacza w razie jego zbicia będzie tańsza niż w przypadku dwóch pozostałych modeli. Niemniej, jakość obrazu również będzie nieznacznie gorsza ze względu na zastosowany w XR rodzaj wyświetlacza.

Problemy z gniazdem ładowania w najnowszych iPhone’ach XS oraz XS Max

Kurz po premierze nowych modeli jeszcze nie opadł, a już zaczęły pojawiać się głosy o tym, że gniazda ładowania w nowych iPhone’ach nie działają prawidłowo. Problem objawiał się tym, że kiedy użytkownik podłączył ładowarkę do wygaszonego iPhone’a XS/Max, to smartfon jej nie rozpoznawał. Czyli jeśli nieświadoma osoba podłączyła ładowarkę wieczorem, a tak robi zapewne większość z nas, to mogła się mocno zdziwić, kiedy rankiem okazało się, że telefon jest rozładowany.

Problem został naprawiony w iOS 12.0.1, jednak Apple wstrzymało się od oficjalnych informacji na ten temat.

Czy tylko nowe iPhony mają problem z ładowaniem?

Niestety nie i w wielu przypadkach nie da się problemu rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania, bo problem wynika z wady sprzętowej. O tym przekonali się m.in. użytkownicy iPhone’a 7, którzy po jakimś czasie musieli odwiedzić najbliższy serwis Apple, aby dokonać wymiany gniazda ładowania na nowe.

Oczywiście należy podkreślić, że problemy nie dotyczą zatrważającej liczby urządzeń. Wielu użytkowników używa iPhone’a przez kilka lat i nie ma z nim najmniejszych problemów. Należy jednak pamiętać, że mamy tutaj do czynienia z elektroniką, która czasami lubi płatać figle.

Masz problem z iPhone?

Jeśli widzisz, że Twój telefon nie działa tak, jak powinien, ale nie masz pojęcia, co może być przyczyną, to warto udać się do fachowców, którzy przeprowadzą wnikliwą diagnozę. Dzięki temu oszczędzasz sobie nerwów i stresu, że iPhone nagle przestanie działać i stanie się to w najmniej odpowiednim momencie.

W razie problemów skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów, a chętnie pomożemy sprawić, aby Twój iPhone był jak nowy. Sprawdź Serwis iPhone Wrocław.

***

Artykuł powstał w ramach współpracy z iDoit (lokalizacja w Warszawie: Białostocka 5/4).

[thesis-bottom-adsense-ff]

Kup nowego Apple Watcha lub iPada teraz, zapłać później!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: