Tak mogą wyglądać nowe iPady Pro 11″ i 13″

Tomek Czech   11 października 2018

W sieci pojawiły się dziś rendery, które mają przedstawiać dwa nowe modele iPada Pro. Nowe tablety od Apple maja zostać zaprezentowane podczas najbliższej konferencji Apple, której spodziewamy się pod koniec października lub na początku listopada.

berrolia

Zdjęcia i rendery opublikowano w serwisie Slashleaks. Mają przedstawiać większy model 13″ (zamiast 12,9″) oraz mniejszy, w nowym rozmiarze 11″, który zastąpi obecny model 10,5″. Na powiększenie powierzchni ekranu przy pozostawieniu tego samego rozmiaru całego urządzenia ma pozwolić zmniejszenie szerokości ramek. Pierwsze doniesienia o tym, że Apple wprowadzi na rynek 11-calowego iPada Pro pojawiły się już w marcu tego roku.

Krawędzie nowych iPadów Pro są wyraźnie zaostrzone w porównaniu z obecnymi modelami, co miałoby potwierdzać niedawne doniesienia o dość znaczącej zmianie dizajnu tabletów z Cupertino.

Jeden z renderów wskazuje, że któryś z dwóch modeli będzie miał 5,86 mm grubości. W przypadku obecnego iPada Pro 10,5″ wartość ta wynosi 6,1 mm, natomiast model 12,9″ ma 6,9″ mmm głębokości.

Wczoraj 9to5Mac pisało, że nowy iPad Pro umożliwi transmisję 4K HDR przez złącze USB-C, będzie wyposażony w złącze Magnetic Connector, procesor A12X, będzie posiadał wsparcie dla Apple Pencil 2, a Face ID będzie działało również w trybie poziomym.

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: