10,5-calowy iPad Pro może być jeszcze lepszy, bo… może stać się iPadem 11-calowym. Do tego 8-rdzeniowy procesor A11X – raport

Tomek Czech   13 marca 2018

Serwis Economic Daily News pisze dzisiaj, że podczas czerwcowej WWDC 2018 Apple może zaprezentować nowego iPada Pro, o przekątnej ekranu “około 11 cali”. Możliwości są dwie: albo będzie to rzeczywiście nowy, 11-calowy model iPada, albo chodzi tu po prostu o odświeżoną wersję wprowadzonego w zeszłym roku modelu z ekranem 10,5″.

berrolia

Tej pierwszej możliwości nie można jednak wykluczyć gównie z tego powodu, że Apple ma, według wielu doniesień, usunąć z nowych iPadów Pro przycisk Home (Touch ID ma zostać zastąpione przez Face ID), co pozwoliłoby zmniejszyć szerokość ramek. A to z kolei pozwoliłoby umieścić większy ekran w tej samej obudowie. iPad 10,5-calowy mógłby z łatwością stać się więc iPadem 11-calowym.

Według Economic Daily News, nowy iPad Pro ma zostać wyposażony w ośmiordzeniowy procesor A11X. Już w ubiegłym roku pojawiły się informacje, że odświeżony model Pro będzie posiadał A11X Bionic z ośmioma rdzeniami – trzema „ultraszybkimi” (nazwanymi Mistral) i pięcioma „wydajnymi energetycznie” (Monsoon). Procesor miałby być wykonany w technologii 7nm InFO WLP.

iPad Pro 2018 – data premiery 

Na temat daty premiery tegorocznych modeli iPada Pro (10,5″/11″ i 12,9″) pojawiają się sprzeczne informacje – niektóre źródła twierdzą, że nowe tablety zostaną zaprezentowane już na WWDC 2018 i pojawią się na rynku jeszcze w czerwcu, inne podają, że urządzenia trafią do sprzedaży dopiero jesienią.

W dzisiejszym raporcie Economic Daily News napisał również, że Apple nie ma w planach wprowadzenie na rynek nowych iPhone’ów w pierwszej połowie tego roku, zaprzeczając tym samym doniesieniom, że w czerwcu na WWDC zostanie zaprezentowany iPhone SE 2.

Źródło: Economic Daily News
Grafika: iDrop News

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: