Raport: ładowarka AirPower w sprzedaży już pod koniec marca, będzie miała moc 29 W

Tomek Czech   13 marca 2018

Z informacji zdobytych przez DigiTimes wynika, że premiera ładowarki bezprzewodowej AirPower odbędzie się jeszcze w tym miesiącu – urządzenie ma pojawić się w sprzedaży w ostatnich dniach marca. O tym, że ładowarka może zadebiutować w marcu pisał kilka tygodni temu serwis MacOtakara, więc ta data wydaje się coraz bardziej prawdopodobna.

berrolia

Źródła DigiTimes podają też, że maksymalna wyjściowa moc AirPower (przeznaczonej do ładowania nawet trzech urządzeń jednocześnie) to 29 W. iPhone’a 8 i X można obecnie ładować z maksymalną mocą 7,5 W, ale używany przez Apple standard Qi pozwala na ładowanie z mocą do 15 W.

Zaprezentowana na wrześniowej konferencji podkładka AirPower może ładować jednocześnie trzy urządzenia, np. iPhone’a (8/8 Plus/X), Apple Watcha (Series 3) i AirPodsy (w nowym etui, kompatybilnym ze standardem Qi).

Od listopada ładowarka figuruje (ale oczywiście nie jest jeszcze dostępna) w ofercie x-kom za 999 zł, ale należy się spodziewać, że to cena umowna, i że rzeczywista cena będzie inna – najprawdopodobniej niższa, w granicach 799 zł.

Czy wraz z AirPower na rynku pojawią się AirPodsy z ładowanym indukcyjnie etui? Przekonamy się już niebawem.

Może Cię zainteresować:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: DigiTimes

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: