Kolejny duży krok iPada w kierunku zostania “pełnoprawnym komputerem” – Adobe ogłasza pełną wersję Photoshopa dla iPada

Tomek Czech   15 października 2018

Adobe zapowiedziało dzisiaj, że w przyszłym roku na iPada trafi pełna wersja Photoshop CC. Firma mocno podkreśla, że nie będzie to okrojona wersja dostosowana do tabletów, ale dokładnie ta sama aplikacja, która dostępna jest dla komputerów desktopowych – oparta na tym samym kodzie i algorytmach, z uwzględnieniem specyfiki urządzeń z ekranami dotykowymi.

berrolia

“To nie jest Photoshop dla iPada. To Photoshop na iPadzie”

Na iPadzie będzie można zatem otwierać i edytować pliki PSD za pomocą tych samych narzędzi, co na desktopie i uzyskać “dokładnie ten sam efekt”. Również cały interfejs aplikacji ma być niemal identyczny jak w wersji desktopowej. Program będzie oczywiście posiadał wsparcie dla warstw.

Prawdziwy program Photoshop będzie dostępny na tablecie iPad, aby ułatwić stworzenie czegoś niezwykłego. Wszystkie narzędzia i obiegi pracy znane z komputera — od retuszowania przez tworzenie kompozycji i poprawianie punktowe po tryby mieszania — będą zawsze pod ręką. Warstwy? Wszystkie tutaj są. Rozdzielczość? Dokładnie ta sama. Pliki PSD pozostają takie same zarówno podczas pracy przy biurku, jak i na górskim szlaku.

Ważną funkcją będzie synchronizacja pomiędzy urządzeniami – edycję zdjęcia rozpoczętą np. na laptopie będziemy mogli dokończyć w dowolnym momencie na iPadzie.

Puść wodze wyobraźni i odkryj całkiem nowe możliwości, korzystając z pióra lub gestów dotykowych. Wszystkie zasoby — takie jak czcionki, pędzle, kolory czy obrazy Adobe Stock — są dostępne w Bibliotekach Creative Cloud. Pliki programu Photoshop są zawsze zsynchronizowane. Zacznij przy biurku. Kontynuuj w podróży. Dokończ na kanapie.

Adobe zaznacza, że rezultaty przeniesienia pełnej wersji Photoshopa na iPada zaskoczyły ich samych: “wydajność iPada przerosła nasze najśmielsze oczekiwania” – czytamy na oficjalnym blogu firmy.

Premiery nowych iPadów Pro spodziewamy się pod koniec października lub na początku listopada. Mają umożliwiać transmisję 4K HDR przez złącze USB-C, być wyposażone w złącze Magnetic Connector, procesor A12X, posiadać wsparcie dla Apple Pencil 2, a Face ID ma działać również w trybie poziomym.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: