Przyszła jesień, jest smog. Broń się ze świetnymi oczyszczaczami powietrza Boneco (już dostępne w ThinkStore!)

Dawid Olczak   24 października 2018

Jeśli szukasz oczyszczacza powietrza, który oczyści powietrze w Twoim mieszkaniu z kurzu, okruchów, sierści, pyłków kwiatowych, bakterii, wirusów, a przede wszystkim ze smogu (najniebezpieczniejszych dla zdrowia frakcji pyłów PM 2.5), to mamy coś dla Ciebie – do ThinkStore właśnie zawitały profesjonalne oczyszczacze powietrza firmy Boneco, jednego z liderów na rynku rozwiązań w zakresie oczyszczania i nawilżania powietrza.

berrolia

O firmie Boneco

Boneco jest wiodącym na świecie producentem wysokiej jakości rozwiązań do oczyszczania i nawilżania powietrza. Od ponad 60 lat działa na arenie międzynarodowej w zakresie przenośnych rozwiązań do uzdatniania powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych i przestrzeniach publicznych. Urządzenia projektowane i opracowywane są w Szwajcarii.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Boneco H680 (pochłania PM 2.5)

Boneco H680 to potężny oczyszczacz i nawilżacz powietrza, przeznaczony dla powierzchni do nawet 100 m2. Urządzenie posiada filtr wstępny i filtr HYBRID (HEPA oraz węglowy). Dzięki temu z powietrza wyłapywane są wszelkie zanieczyszczenia: kurz, okruchy, sierść, pyłki kwiatów, drobiny mikroskopijne, bakterie czy wirusy. Zastosowanie trójstopniowej formy filtracji pozwala wyłapać z powietrza ponad 99% najniebezpieczniejszej dla zdrowia frakcji pyłów PM 2.5.

Model Boneco H680 został wyposażony w wysokiej wydajności nawilżacz powietrza (do 1000 ml/godz.). Działa on na podstawie obracającej się maty ewaporacyjnej. Powietrze, które przejdzie już przez wszystkie filtry, zostaje dodatkowo oczyszczane wodą, co zapewnia maksymalny poziom filtracji. Urządzenie jest w stanie nawilżyć pomieszczenie o powierzchni 100 m2, co czyni je najskuteczniejszym, domowym nawilżaczem powietrza na rynku.

Boneco H680 posiada trzy tryby pracy, dzięki którym idealnie dopasuje się do warunków w Twoim domu. Tryb AUTO, który zapewnia wydajne działanie urządzenia – silne oczyszczanie oraz optymalną wilgotność. Tryb SLEEP – idealny do spania. Urządzenie działa ciszej, wolniej i pobiera mniej prądu. Tryb BABY – do stosowania w pokoju małych dzieci. Urządzenie zapewnia wtedy zalecaną, wyższą wilgotność powietrza.

Model H680 posiada również wiele usprawnień i udogodnień, ułatwiających codzienne korzystanie oraz obsługę. Posiada czujnik wilgotności powietrza i higrostat (dlatego cały czas wypuszcza do powietrza optymalną ilość wody). Jest sterowany za pomocą intuicyjnego panelu lub zdalnie, pilotem.

W urządzeniu zamontowany jest precyzyjny czujnik laserowy, który na ośmiostopniowej skali prezentuje jakość powietrza. Czujnik wysyła informacje do kontrolera, który na podstawie jego odczytów, dostosowuje siłę oczyszczania.

Posiada także funkcję CLEANING MODE, która ułatwia i przyspiesza proces czyszczenia. W Boneco H680 został wbudowany także zbiornik na olejki eteryczne – po Twoim domu może więc roznosić się cudowny, przyjemny zapach.

Zobacz w ThinkStore

Oczyszczacz powietrza Boneco P700 (pochłania PM 2.5)

Praca modelu Boneco P700 opiera się na 3-stopniowym systemie filtracji. Najpierw powietrze przepływa przez filtry wstępne, które zatrzymują większe zanieczyszczenia takie jak sierść zwierząt domowych, okruszki, kurz itp. Kolejnym etapem filtracji powietrza są filtry hybrydowe: połączenie filtra HEPA z filtrem węglowym. Dzięki takiej filtracji pozbędziemy się z powietrza pyłów (w tym PM 2.5), alergenów, wirusów, roztoczy, dymu i lotnych związków organicznych (np.: benzen, formaldehyd, ksylen). Zyskujemy powietrze czyste niemal w 100%, a dzięki właściwościom filtra HEPA, P700 jest polecany dla alergików. Nie musimy się martwić, kiedy należy wymienić filtry hybrydowe, bowiem urządzenie samo nas o tym poinformuje.

Tak jak w wielu pozostałych oczyszczaczach Boneco, użyto precyzyjnego, laserowego czujnika zanieczyszczeń PM 2.5 dla odpowiedniej pracy w trybie automatycznym i informowania o jakości powietrza. Nowością jest oczekiwana przez wielu użytkowników precyzyjna informacja o stężeniu pyłów PM 2.5, wyrażona w µg/m3. Można dzięki temu sprawdzić jakość powietrza przed i po oczyszczeniu, jak również pilnować bezpiecznych poziomów stężenia najgroźniejszego składnika smogu.

Inżynierowie Boneco dołożyli wszelkich starań, aby urządzenie było zaawansowane technologicznie i wyposażyli je w szereg funkcjonalności, które niewątpliwie ułatwiają i umilają korzystanie z oczyszczacza. Warto wspomnieć o programatorze czasowym, dzięki któremu ustawimy żądany czas pracy urządzenia. Boneco P700 został wyposażony w czujniki laserowy oraz LZO, dzięki którym w dokładny sposób zostanie zmierzona jakość powietrza. Wyświetlacz pokazuje wszystkie niezbędne informacje (tryby pracy, jakość powietrza oraz prędkość wentylatora). Bardzo ważną funkcjonalnością, o której również należy wspomnieć, jest tryb pracy automatycznej, który reguluje wielkość przepływu powietrza w zależności od jakości powietrza.

Dla bezpieczeństwa wyposażono model w blokadę bezpieczeństwa przed dziećmi, aby uchronić przed niechcianą zmianą trybów pracy urządzenia. Dodatkowo urządzenie posiada kółka jezdne oraz poręczny uchwyt co czynią go łatwym w transporcie. Urządzenie jest ciche (37dB), a dzięki zastosowaniu obustronnego wlotu powietrza zużywa też mało prądu.

Zobacz w ThinkStore

Oczyszczacz powietrza Boneco P500 (pochłania PM 2.5)

Boneco P500 to oczyszczacz powietrza klasy premium, który dostosuje się do każdej sytuacji, dzięki trzem różnym filtrom głównym do wyboru. Został doceniony za doskonały wygląd, otrzymując nagrodę Red Dot Design Award.

Większość oczyszczaczy powietrza posiada filtr wstępny, HEPA oraz węglowy. W Boneco P500 możemy wybrać jeden z trzech filtrów. Choć każdy z nich nadaje się do zatrzymywania niemal wszystkich zanieczyszczeń, mamy możliwość wybrania filtra, gdzie położono szczególny nacisk na określony typ zanieczyszczeń.

Do urządzenia można dokupić trzy rodzaje zintegrowanych filtrów HEPA+węgiel aktywny: ALLERGY, SMOG lub BABY.

Filtr ALLERGY przeznaczony jest szczególnie dla alergików. Zapewnia dodatkową neutralizację lotnych substancji alergizujących, które nie mogą zostać wychwycone przez filtr HEPA, dzięki zastosowaniu dodatkowej warstwy anty-alergenowej o opatentowanym składzie.

Filtr SMOG przeznaczony jest dla mieszkańców i terenów, na których występuje duże zanieczyszczenie powietrza. Ten filtr świetnie radzi sobie z drobnymi pyłami dzięki modułami HEPA, jak również z lotnymi związkami organicznymi czy produktami spalania dymu tytoniowego, dzięki hybrydowemu połączeniu sekcji HEPA i węgiel aktywny oraz specjalnej impregnacji.

Filtr BABY posiada dodatkowy warstwę w postaci opatentowanego filtru enzymowego, który wspomaga neutralizacje wirusów i bakterii, dzięki czemu chroni całą rodzinę przed chorobami. Niemowlęta i małe dzieci spędzają większość czasu w domu, a ich układ immunologiczny nie jest jeszcze w pełni sprawny i wykształcony. Filtr BABY pomaga zadbać o to, aby dziecko przebywało w środowisku wolnym od zarazków.

Oczyszczacz Boneco P500 jest także zaprojektowany pod maksymalną prostotę i wygodę obsługiwania. Elektronicznym panelem możemy zarządzać zarówno ręcznie jak i za pomocą pilota. Oczyszczacz wystarczy włączyć, aby rozpoczął optymalną pracę w trybie AUTO. Posiada także tryb SLEEP, w którym jest ledwie słyszalny (25 dB), przez co doskonale nadaje się do sypialni.

Boneco P500 posiada funkcję TIMER do uruchamiania i wyłączania, dzięki któremu ustalisz godziny pracy oczyszczacza, np. aby włączył się na godzinę przed powrotem z pracy i przygotował powietrze na Twój powrót. Dużym udogodnieniem jest również automatyczna regulacja jasności wyświetlacza, dzięki wbudowanemu czujnikowi światła. Urządzenie jest niezwykle energooszczędne, zużywając na najniższych obrotach około 5W!

Zobacz w ThinkStore

Oczyszczacz powietrza Boneco P340 (pochłania PM 2.5)

Boneco P340 jest inteligentnym oczyszczaczem powietrza, który został zaprojektowany głównie z myślą o naszym stanie zdrowia. Na jego wyposażenie składa się filtr HEPA i filtr węglowy, które w połączeniu z jonizatorem zapewniają czyste i zdrowe powietrze, wolne od pyłów (w tym PM 2.5), roztoczy, wirusów, pleśni, bakterii, gazów oraz zapachów. Jego właściwości zmniejszą dolegliwości takie jak: astma, alergie układu oddechowego, katar sienny czy zmęczenie. Na dodatek urządzenie nas samo poinformuje, kiedy musimy wymienić filtr.

Oczyszczacz został wyposażony w szereg funkcji, dzięki którym jego użytkowanie staje się wygodne i proste. Urządzenie może pracować w 3 trybach pracy, a TRYB AUTO zadba o właściwy dobór prędkości dla jakości powietrza. Na wyposażenie modelu P340 składa się również czujnik jakości powietrza, dzięki któremu możemy kontrolować jakość powietrza, które nas otacza. Dzięki elektronicznemu wyświetlaczowi odczytamy jakość powietrza, prędkość wentylatora oraz dowiemy się, czy filtr musi zostać wymieniony. Urządzenie przy tym wszystkim jest niezwykle energooszczędne (1-50W).

Prosta, a przy tym elegancka konstrukcja idealnie wkomponuje się w każde pomieszczenie. Dzięki cichej pracy (25dB) urządzenie z powodzeniem może być stosowane podczas nocnego wypoczynku. Oczyszczacz powietrza Boneco P340 zapewni zdrowe powietrze w każdym mniejszym salonie, pokoju dziecięcym czy innym pomieszczeniu o powierzchni do 21 m2.

Zobacz w ThinkStore

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Boneco W200

Oczyszczacz z funkcją nawilżania Boneco W200 – doskonale nawilża oraz oczyszcza powietrze z większych cząstek pyłków i kurzu. Urządzenie nie wymaga wymiennych filtrów. Czyszczenie poszczególnych części jest bardzo proste, ponieważ można je myć w zmywarce. Urządzenie ma możliwość aplikacji olejków zapachowych oraz posiada funkcję automatycznego wyłączenia przy niskim stanie wody. Oczyszczacz sterowany jest analogowo.

Cechy produktu:

  • Nawilżenie i oczyszczenie powietrza w pomieszczeniach do 50m2.
  • Innowacyjna metoda oczyszczania wody Ionic Silver Stick (ISS) wykorzystuje właściwości antybakteryjne srebra, zapewniając przez cały sezon dobrej jakości wodę we wszystkich nawilżaczach AIR-O-SWISS i BONECO. Elektroda ISS pracuje nawet wówczas, gdy nawilżacz jest wyłączony.
  • Tryb czyszczenia zapewnia wygodny proces usuwania nalotu kamiennego w oczyszczaczu powietrza.
  • Automatyczne wyłączenie w przypadku pustego zbiornika na wodę.
  • Bardzo cicha praca do 27dB.
  • Komponenty przystosowane do mycia w zmywarce.
  • Duży 4,5l zbiornik na wodę
  • Tryb nocny
  • Specjalny filtr 3D, który zatrzymuje kurz, pyłki i sierść zwierząt domowych.
  • Możliwość aplikacji olejków zapachowych

Zobacz w ThinkStore

Pamiętaj: kupując w ThinkStore, wspierasz ThinkApple.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: