Raport: będzie iPad mini 5! Premiera AirPower jeszcze w 2018, albo na początku 2019

Tomek Czech   24 października 2018

Według informacji uzyskanych przez bardzo wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo, po trzech latach od premiery iPada mini 4, Apple wprowadzi na rynek nową wersję swojego najmniejszego tabletu. Kuo twierdzi też, że mata ładująca AirPower pojawi się w sprzedaży albo jeszcze przed końcem 2018 r., albo na początku 2019 r.

berrolia

iPad mini 5 (2018)

Analityk nie podaje wielu szczegółów na temat iPada mini 5 poza tym, że będzie wyposażony w lepszy procesor (iPad mini 4 posiada czip A8) oraz “tani przedni panel”.

Wygląda więc na to, że Apple będzie chciało sprzedawać nowego mini w bardzo przystępnej cenie. Obecnie, najtańsza waersja iPada mini 4 (128 GB) kosztuje 399 dol., ale jeszcze taniej, za 329 dol., można kupić najnowszego iPada 9,7″.

Czy po raz pierwszy firma będzie sprzedawała nowego iPada poniżej 300 dol.?

AirPower

Z informacji uzyskanych przez Ming-Chi Kuo wynika, że Apple wprowadzi AirPower do sprzedaży w ciągu najbliższych miesięcy. Analityk nie zna dokładnej daty, ale spekuluje, że Tim i spółka mogą próbować zdążyć zrobić to jeszcze przed końcem tego roku, aby dotrzymać obiecanego terminu – prezentując AirPower Apple zapowiedziało, że pojawi się ona na rynku “w 2018 r.”.

Jeśli się to jednak nie uda, mata ładująca z Cupertino trafi w ręce klientów na początku 2019 r.

Zobacz też: Dlaczego Apple wciąż sprzedaje iPhone’a ze starą i wolną 5-watową ładowarką?

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: