Premiera nowego Maca mini i iMaca już za tydzień – raport

Tomek Czech   24 października 2018

W dokumentach Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej pojawiły się właśnie trzy nowe, zarejestrowane przez Apple urządzenia z macOS 10.14. Ich oznaczenia wskazują, że są to komputery desktopowe.

berrolia

Jakie?

Na przyszłotygodniowej konferencji Apple, oprócz iPadów Pro, spodziewamy się przede wszystkim nowych MacBoków, w tym modelu “budżetowego”, następcy MacBooka Air, ale od dawna mówi się też, że Apple może zaprezentować nowe modele iMaca oraz Maca mini.

iMac doczeka się prawdopodobnie jedynie lekkiego odświeżenia w postaci szybszego procesora, czy bardziej wydajnego układu graficznego.

Mac mini nie był odświeżany od czterech lat, ale Tim Cook już w zeszłym roku dał znać, że Apple nie porzuci tego modelu. Według informatorów Bloomberga, nowy Mac mini ma być przeznaczony przede wszystkim do użytku profesjonalnego, a przez wyposażenie go w nowe procesory i dyski flash jego cena może wzrosnąć.

Pojawiły się też doniesienia, że nowy mini będzie większy od obecnego modelu.

Zobacz: To nie jest głośnik Bluetooth – to projekt nowego Maca mini

Konferencja Apple odbędzie się już w następny wtorek, 30 października. Start o godzinie 15:00 czasu polskiego. Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia z tego eventu.

Premiera nowego MacBooka (Air) już za tydzień – raport

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: