Raport: nowy iMac z Intel Xenon E3, 64 GB RAM i nową klawiaturą pojawi się w październiku; monitor 8K od Apple i nowy, większy Mac mini

Tomek Czech   7 kwietnia 2017

Kilka dni temu Apple zapowiedziało, że w tym roku zaprezentuje nowy model iMaca, oraz że pracuje już nad nowym Makiem Pro i własnym monitorem. Nie zdradziło żadnych szczegółów technicznych oprócz tego, że nowy iMac będzie dostępny w konfiguracji zadowalającej użytkowników “pro”. Na blogu Pike’s Universum pojawiło się jednak wczoraj kilka dość konkretnych informacji dotyczących iMaca oraz monitora i nowego modelu Maca mini.

berrolia

iMac (2017)

Powołując się na anonimowe źródła, autor bloga twierdzi, że nowy iMac zostanie zaprezentowany pod koniec października. W najmocniejszej konfiguracji będzie dostępny z:

  • procesorem Intel Xenon E3-1285 v6;
  • 64 GB RAM EEC (pamięć ECC sama rozpoznaje i naprawia błędy, które mogą powodować awarię systemu i utratę danych);
  • szybszym dyskiem SSD NVM Express (NVMe) 2 TB;
  • grafiką AMD “wspierającą VR i najbardziej wymagające profesjonalne aplikacje”;
  • portami Thunderbolt 3 ze wsparciem dla USB-C drugiej generacji.

Do nowego iMaca ma być dołączona też nowa klawiatura. Od pewnego czasu mówi się, że Magic Keyboard może zostać wyposażona w Touch Bar.

Monitor 8K

Według informatorów Pike’s Universum, monitor dla nowego Maca Pro będzie miał rozdzielczość 8K i będzie posiadał interfejs UEFI (Unified Extensible Firmware Interface), będący następcą tradycyjnego BIOSa.

Mac mini

Okazuje się też, że Apple nie porzuci Maca mini i pracuje już nad nowym modelem. Z przecieku wynika, że komputer będzie większy od obecnych modeli.

macOS 10.13

Autor Pike’s Universum twierdzi, że nazwa kolejnej wersji macOS – 10.13 – nie będzie zawierała nazwy żadnej góry (jak El Capitan) ani parku, (jak Yosemite). Obecnie pod uwagę brane są dwie nazwy, jedna z nich zaczyna się na literę “m”. Jak zauważa MacRumors, Apple ma zarejestrowane prawa do takich znaków towarowych jak “Monterey”, “Miramar” i “Mojave”.

Przeczytaj też: Nowy Mac Pro dopiero w 2019. Apple pracuje nad możliwością łączenia Maca z iPadem Pro – raport

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Pike’s Universum, za MacRumors

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: