Nowy Mac Pro dopiero w 2019. Apple pracuje nad możliwością łączenia Maca z iPadem Pro – raport

Tomek Czech   7 kwietnia 2017

We wtorek Apple ogłosiło (za pośrednictwem kilku dziennikarzy), że pracuje nad nowym modelem Maca Pro z modułową konstrukcją. Nie zdradziło jednak przewidywanej daty jego premiery – zapowiedziało tylko, że nie będzie to w tym roku. Thom Holwerda z OSnews twierdzi, że premiera nowego Maca Pro najprawdopodobniej odbędzie się dopiero w 2019 r.

berrolia

Z informacji uzyskanych przez Holwerda wynika, że decyzja o stworzeniu nowego Maca Pro zapadała w ostatnich miesiącach, a prace rozpoczęły się zaledwie kilka tygodni temu. Według niego, komputer będzie gotowy najwcześniej pod koniec 2018 r., ale bardziej prawdopodobne jest, że trafi na rynek na początku 2019 r.

Holwerda twierdzi, że w ostatnim czasie Apple zmieniło swoje podejście do rynku “pro” o 180 stopni i zamierza mocniej skupić się na segmencie profesjonalnym. Ma to być spowodowane m.in. złym przyjęciem przez wielu użytkowników najnowszego MacBooka Pro z Touch Barem. Według informatorów blogera, po premierze nowego MBP, w październiku ubiegłego roku, znacznie zwiększyła się sprzedaż… starszych modeli MacBooka Pro. W dodatku pojawiło się wiele problemów z monitorem UltraFine 5K od LG.

Dlatego Apple pracuje już podobno nad nowym modelem MacBooka Pro bez Touch Bara oraz własnym monitorem 8K. Ma też stworzyć możliwość łączenia Maca z iPadem Pro, który byłby w takiej konfiguracji używany np. jako tablet graficzny.

Wczoraj pojawiły się też doniesienia, że premiera nowego iMaca odbędzie się w październiku, i że Apple pracuje również nad nowym modelem Maca mini – sprawdź szczegóły.

Mac Pro 2 – koncept

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: OSnews
Grafika: Pascal Eggert,

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: