Tim Cook: Będzie nowy Mac mini

Tomek Czech   20 października 2017

Będzie nowy Mac mini! Zapowiedział to Tim Cook, w bardzo nietypowy sposób – odpowiadając na maila jednego z użytkowników. Szef Apple nie zapowiedział tego co prawda wprost, ale jego odpowiedź nie pozostawia wątpliwości: “Nie możemy jeszcze ujawnić żadnych szczegółów, ale Mac mini będzie ważną częścią naszej linii produktowej”.

berrolia

MacRumors potwierdził autentyczność maila.

W poniedziałek minęły dokładnie trzy lata od pojawiania się na rynku ostatniego modelu Maca mini. W październiku 2014 r. Apple oddało w ręce klientów odświeżonego mini z procesorami Intela 4. generacji, grafiką Intel Iris i HD Graphics 5000, pamięcia flash z magistralą PCIe i portami Thunderbolt 2.

Mac mini od zawsze był najtańszym sposobem “wejścia w ekosystem” OS X/macOS. W polskim Apple Online Store najtańszy mini kosztuje obecnie 2299 zł (Intel Core i5 1,4 GHz, 4 GB RAM, dysk Serial ATA 500 GB).

Najdroższa konfiguracja to w tym momencie koszt 9499 zł (Intel Core i7 3,0 GHz, 16 GB RAM, pamięć masowa flash 1 TB, Intel Iris Graphics).

Nowy Mac mini to nie jedyny desktopowy Mac w planach Apple na najbliższą przyszłość – już w grudniu na ryku pojawi się iMac Pro. Firma z Cupertino pracuje też nad nowym Makiem Pro, ale data jego premiery nie jest jeszcze znana.

macOS High Sierra – wszystkie nowości

Więcej o nadchodzących Macach:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: