Serwisowanie sprzętu od Apple – czy naprawa się jeszcze opłaca?

Redakcja   5 listopada 2018

Autorem poradnika jest ekspert z serwisu Apple – iDoit.

***

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy kiedy na przykład zdarzy się nam coś takiego, jak zbita szybka w iPhone, to warto od razu udać się do sklepu po nowego, czy może warto podejmować próby ratowania telefonu?

Niewątpliwie naprawa ekranów czy jakichkolwiek innych uszkodzeń w nowoczesnych urządzeniach elektronicznych, nie tylko w Apple, ale również tych od innych producentów, nie jest najtańsza.

berrolia

My jednak postanowiliśmy na to spojrzeć z nieco innej strony, więc zdecydowanie zachęcamy Cię do sprawdzenia dalszej części artykułu – na pewno pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję, w razie, gdyby i Twój iPhone, czy inny sprzęt Apple uległ nieszczęśliwemu wypadkowi.

Czy da się skutecznie zabezpieczyć iPhone przed uszkodzeniem?

Tak naprawdę zawsze będzie występowało ryzyko uszkodzenia, bo nie da się ukryć, że urządzenia elektroniczne z reguły są delikatne – nieważne, czy mamy na myśli iPhone, czy jakikolwiek inny telefon.

Jednakże poprzez używanie szkła hartowanego oraz etui można znacznie to ryzyko obniżyć i sprawić, że pierwszy lepszy upadek nie zakończy się uszkodzeniem ekranu czy innych komponentów telefonu.

Tutaj jednak zwracamy uwagę, aby nie wybierać najtańszych akcesoriów, ponieważ one zazwyczaj będą oferować wyłącznie pozorną ochronę. Przede wszystkim, kiedy wybierasz etui, to koniecznie zwróć uwagę, aby było ono odpowiednio dopasowane do telefonu. Te, które kosztują po kilka złotych, zazwyczaj nie gwarantują tego, iż telefon podczas używania zwyczajnie z nich nie wypadnie, a przecież nie o to nam chodzi, prawda?

Podobnie jest ze szkłem hartowanym. Optymalnie wybierać takie o twardości 9H i tutaj również celować w sprawdzonych producentów, a nie słabej jakości rozwiązania, które można na popularnych serwisach aukcyjnych kupić nawet po złotówce od sztuki.

Serwis Apple najpierw, a potem decyzja

Zanim podejmiesz konkretną decyzję o tym, czy sprzęt naprawiać, czy może skazać go na odstawienie, najpierw zanieś go do profesjonalnego serwisu Apple. Tam specjalista dokładnie sprawdzi Twój sprzęt, a następnie poinformuje Cię o ewentualnych kosztach oraz racjonalności naprawy.

Dlaczego o tym mówimy?

Ponieważ wiele osób zbyt pochopnie podchodzi do sprawy i niestety niemalże od razu po wystąpieniu uszkodzenia podejmuje decyzje, aby telefon odłożyć na półkę i kupić nowy.

Tymczasem, np. w przypadku zbitej szybki, wystarczy Ci zaledwie 20-30 minut w profesjonalnym serwisie Apple, aby telefon wrócił do dawnej świetności. Kwestia oczywiście tego, czy akurat w przypadku Twojego modelu, naprawa nadal będzie opłacalna.

Masz problem ze swoim iPhone lub innym sprzętem od Apple?

W naszym serwisie codziennie zmagamy się z nawet najtrudniejszymi przypadkami uszkodzeń. Nie tylko wymieniamy zbite ekrany, ale również odzyskujemy dane, zajmujemy się wymianą szybki i wyświetlacza iPhone i pomagamy w wymianie płyty głównej urządzeń. Jeśli i Ty również zauważyłeś, że Twój iPhone, Macbook, czy iPad działają gorzej, niż było to wcześniej lub uległy mechanicznemu uszkodzeniu, to koniecznie się z nami skontaktuj.

Sprawdź Serwis MacBook Warszawa

***

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Apple – iDoit (lokalizacja we Wrocławiu: Kościuszki 67).

Źródło

“Good Promo” w ThinkStore – mnóstwo świetnych akcesoriów tańszych nawet o 50%!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: