Recenzja: etui Native Union Clic Wooden – piękna klasyka dla iPhone’a

Jaromir Kopp   11 listopada 2018

Drewno jest piękne, to klasyczny materiał zawsze podkreślający klasę lub szczególne cechy produktu. Drewniane wykończenia stosuje się w najdroższych luksusowych autach. Drewniane dodatki mają eleganckie przedmioty codziennego użytku. I to drewno powoduje, że wiele akcesoriów wyróżnia się z natłoku plastikowych produktów.

berrolia

Etui do iPhone’a – Native Union Clic Wooden

Native Union Clic Wooden 1

Jakiś czas temu opisywałem bardzo interesującą stację ładującą ECLIPSE NATIVE UNION od Native Union, która otrzymała wykończenie bardzo gustownym elementem z naturalnego drewna.

Również w etui z serii Click Wooden drewniany dodatek najbardziej przykuwa uwagę. I nie jest to jakieś pospolite drewno, a naturalne wiśniowe lub orzechowe pozyskiwane z pełnym szacunkiem dla natury. Drewno jest również ręczne szlifowane i uszlachetniane. Stanowi znaczną część „pleców” etui, nadając mu piękny, szlachetny wygląd oraz miły dotyk.

Nie tylko wygląd jest godny pochwały. Producent zadbał również o ochronę i komfort użytkowania. Część zasadnicza obudowy jest wykonana z dość elastycznego, dobrze pochłaniającego wstrząsy i uderzenia polimeru. iPhone’a wkłada się i wyjmuje z niego dość łatwo, ale nie ma najmniejszego ryzyka, że sam iPhone może „opuścić” etui bez naszej pomocy.

W obudowie wykonano otwory na aparat lub aparaty zależnie od modelu i lampę błyskową, przełącznik wyciszenia oraz mikrofon i głośnik. Przyciski włączania i głośności są zabudowane, ale nie obniża to wygody korzystania z nich. Wielkość otworu na złącze Lightning również nie pozostawia zastrzeżeń. Nie ma przeszkód w używaniu kabli z nawet mocno przerośniętymi wtyczkami.

Krawędź etui wystaje tak, że zabezpiecza przed skutkami upadku na ekran (chyba że nieszczęśliwie na wystający kamyk). Jednocześnie nie przeszkadza w operacjach palcem przy brzegach wyświetlacza. Podczas robienia zdjęć z lampą nie widać żadnych efektów prześwietlenia wynikających z odbić w ramce dookoła otworu na aparaty.

 

W ręce etui trzyma się pewnie, a tworzywo jest tak dobrane, że nie ma się uczucia śliskości. Obudowa, choć element z drewna to nie jakiś kawałek forniru, a przyzwoita deseczka, nie pogrubia w istotny sposób iPhone’a, ani nie jest ciężka.

Etui jest dostępne w rozmiarach dla iPhone 7/8, 7/8 Plus oraz X. Do wyboru mamy dwa rodzaje drewna i kilka kolorów elementów z tworzywa.

Podsumowując: w tym etui aż chce się odkładać na stolik iPhone’a ekranem do dołu.

Native Union Clic Wooden

Zalety:

  • Bardzo estetyczne, szlachetny wygląd.
  • Wytrzymałe i wygodne oraz dobrze chroniąca iPhone’a.
  • Dobrze dobrane wielkości otworów.
  • Biorąc pod uwagę materiały, z których jest wykonane – zaskakująco lekkie.

Wady:

  • Chciałoby się więcej drewna.

Ocena: 4,5 z 5.

Etui z serii Click Wooden są dostępne w ThinkStore. Dla naszych Czytelników i Czytelniczek mamy kod rabatowy obniżający cenę aż o 30 zł – “NativeUnion” (kod jest ważny do 18.11).

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Fan transportu rowerowego. Amator programowania od 1984 (Atari, Amiga), obecnie iOS, macOS, tvOS oraz mikrokontrolery AVR i ESP. Deweloper HomeKit. Dobrze zna Filemaker. Uczulony na Windowsa, Androida i JB. Uznający wyższość „Poniechaj” nad „Anuluj”. Redaktor w Mój Mac Magazynie.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: