Raport: składany telefon Samsunga – “Galaxy F” – będzie kosztował około 1700 dolarów, premiera na MWC 2019, w sprzedaży od marca

Tomek Czech   12 listopada 2018

W zeszłym tygodniu Samsung pokazał prototyp smartfona ze składanym ekranem Infinity Flex. Według źródeł południowokoreańskiej agencji Yonhap, Galaxy F – bo tak ma się nazywać finalny produkt, pojawi się w sprzedaży w marcu 2019 r., a jego cena będzie wynosić około 2 mln won (1770 dolarów).

berrolia

Biorąc pod uwagę przelicznik stosowany przez Samsunga przy premierze ostatniego flagowca – Note 9, 1770 dolarów oznaczałoby to w Polsce cenę około 7500 zł.

Oczywiście nie wiadomo, czy w początkowym okresie telefon w ogóle trafi do dystrybucji w Polsce – jego dostępność ma być bardzo ograniczona – Samsung zapowiedział, że na rynku pojawi się “co najmniej 1 mln egzemplarzy” i według informatorów na pewno nie będzie to dużo więcej.

Według Yonhap, mniej więcej w tym samym czasie Samsung wprowadzi też na rynek wersję swojego najnowszego flagowca – S10 ze wsparciem dla 5G. Podstawowy model S10, który ma pojawić się miesiąc wcześniej – w lutym, nie będzie posiadał wsparcia dla superszybkiej łączności komórkowej.

Również składany Galaxy F ma być pozbawiony wsparcia dla 5G. Jego prezentacja jest spodziewana podczas Mobile World Congress 2019 w Barcelonie.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: