15-calowy MacBook Pro (2018) już dostępny w konfiguracji z grafiką Radeon Pro Vega

Łukasz Bernaczyk   14 listopada 2018

Zgodnie z zapowiedziami z październikowej konferencji, Apple wprowadziło do swojej oferty 15-calowych MacBooków Pro nowe karty graficzne Radeon Pro Vega. Niestety, opcja ta je dostępna jedynie w droższej wersji laptopa.

berrolia

MacBook Pro (2018) z Radeon Pro Vega

Podczas konfigurowania nowego MacBooka Pro na stronie Apple możemy teraz wybrać jedną z trzech dostępnych kart graficznych:

  • Radeon Pro 560X z 4 GB pamięci GDDR5 – domyślna opcja;
  • Radeon Pro Vega 16 z 4 GB pamięci HBM2 – dopłata 1200 zł;
  • Radeon Pro Vega 20 z 4 GB pamięci HBM2 – dopłata 1680 zł.

Niestety, możliwość wybrania kart Radeon Pro Vega jest dostępna tylko przy zakupie 15-calowego MacBooka Pro i to w jego droższej wersji, czyli z 6-rdzeniowym procesorem Intel Core i7 2,6 GHz 8. generacji i dyskiem SSD o pojemności 512 GB. Podstawowa konfiguracja takiego laptopa kosztuje 13999 zł.

Jak twierdzi Apple, nowe kart graficzne Radeon Pro Vega mają się charakteryzować wydajnością nawet do 60 procent wyższą niż stosowany w pozostałych modelach Radeon Pro 560X.

W ten sposób bardzo mocny MacBook Pro otrzymał jeszcze dodatkową dawkę sterydów. Niestety jego cena również.

Zobacz też: Nowy MacBook Air – szybszy od poprzedniego modelu i MacBooka 12″. Porównywalnie wydajny do MacBooka Pro 13″ bez Touch Bara

iPhone 13 i 13 Pro już w sprzedaży!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: