Wozniak: Steve Jobs byłby dziś dumny z Apple

Tomek Czech   14 listopada 2018

Steve Wozniak, jeden z założycieli Apple, jest znany z dość krytycznego stosunku do wielu posunięć firmy z Cupertino w ostatnich latach. Okazuje się jednak, że ogólnie ma o niej bardzo pozytywne zdanie. Uważa, że Steve Jobs byłby dumny z tego, jak dzisiaj wygląda Apple. Twierdzi też, że gigant z Cupertino jest w dalszym ciągu innowacyjny, a większość innych firm technologicznych kopiuje jego pomysły.

Tymi spostrzeżeniami podzielił się w podczas rozmowy z CNBC.

berrolia

Według Wozniaka, dla Apple użytkownik jest w dalszym ciągu ważniejszy niż technologia sama w sobie. Taka filozofia przyświecała Jobsowi, który uważał, że na pierwszym miejscu zawsze należy stawiać użytkownika końcowego, który ma być zadowolony z produktu, z tego, co oferuje mu technologia, a nie być jej ofiarą. Dlatego zdaniem Wozniaka, legendarny założyciel Apple byłby dziś “bardzo zadowolony” ze stanu, w jakim znajduje się teraz firma.

“Woz” uważa też, Apple że nadal wprowadza prawdziwe innowacje (podał przykład Touch ID i Apple Pay), a inne firmy zmuszone są je kopiować. Jedyne nowości, które prezentują światu, to po prostu nowe funkcje.

Nowe funkcje, jak ta w telefonach Samsunga, polegająca na tym, że aparat robi zdjęcie, gdy się uśmiechniesz, to nie są żadne innowacje. Prawdziwą innowacją jest to, co naprawdę zmienia nasze życie.

Wazniak skwitował uśmiechem pytanie o to, czy słuszne są obawy wielu obserwatorów, że Apple najlepsze dni ma już za sobą. “Słyszę to od wielu lat, praktycznie od zawsze” – powiedział.

Dodał, że Apple pracuje nad wieloma projektami, których owoce odegrają niezwykle ważną rolę w przyszłości.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: