Pomysł na świetny prezent dla dziecka – niezwykła tablica LCD Boogie Board Magic Sketch (wideo)

Dawid Olczak   4 grudnia 2018

Boogie Board Magic Sketch to jedyna w swoim rodzaju tablica LCD dająca odczucie pisania na tradycyjnej kartce papieru. Kiedy po raz pierwszy ten produkt na własne oczy, od razu zrozumiałem, dlaczego jest hitem w niektórych krajach, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych.

Zresztą wystarczyło dać moim dzieciom jedną tablicą do zabawy… Bardzo szybko musiałem zamówić kolejną sztukę, bo każde chciało mieć swoją.

Dlatego dziś postanowiłem przedstawić Wam produkt, który według mnie jest świetnym prezentem dla naszych najmłodszych na Mikołaja lub pod choinkę.

berrolia

Rysowanie i malowanie bez niepotrzebnego bałaganu

Nauka pisania wiąże się z setkami kartek zapełnionych bazgrołami, które nieraz wychodzą poza ramy kartek i lądują na obrusie czy dłoniach Twojego dziecka. Z Magic Skech nie musisz się o to martwić. Dzięki przeźroczystej powierzchni tablicy, dziecko może odrysowywać każdy wzór, jaki umieścimy pod ekranem.

Boogie Board sprawdza się również świetnie podczas rysowania. Moje dzieci wprost uwielbiają malować na tej tablicy i zabierają ją z sobą wszędzie, gdzie tylko mogą. Taka forma rysowania jest bardziej ekologiczna od tradycyjnego rysowania na kartce papieru (setkach kartek papieru…), no i generuje mniejszy bałagan!

Całą zawartość tablicy wymazujemy po prostu jednym dotknięciem przycisku. Ale nie musimy tracić tego, co narysowały dzieciaki – aplikacja na smartfona (iOS, Android) pozwala nam zachować wszystko, co zostało napisane lub namalowane na tablicy.

Podoba mi się również to, że dzieci mogą teraz wygodnie rysować samochodzie – wcześniej, podczas długich tras, zapewnienie im podobnego zajęcia było bardzo trudne.

Warto również pamiętać, że dzieci często zrzucają rzeczy, mogą niechcący na nie nadepnąć lub po prostu pobrudzić je jedzeniem. Dlatego bardzo cieszy mnie, że Magic Sketch została zaprojektowana tak, aby przetrwać codzienne przygody Twojego dziecka, a dzięki wodoodporności można łatwo zmyć z niego zabrudzenia.

Edukacja przez zabawę – co w zestawie?

W zestawie znajduje się 6 arkuszy do grania, 6 arkuszy do nauki pisania oraz 6 arkuszy do rysowania. Dodatkowe pomoce przygotowują dziecko do opanowania sztuki pisania, a podążanie za wytyczonymi liniami ćwiczą płynność i precyzję ruchu.

Gdy dziecko opanuje wszystkie pomoce dydaktyczne, w łatwy sposób stworzysz swoje własne. Wystarczy wsunąć pod Boogie Board kartkę papieru z dowolnym tekstem czy grafiką.

Koniecznie zobaczcie oficjalną reklamą, która pokazuje możliwości tablicy:

Boogie Board Magic Sketch – najważniejsze funkcje:

  • pisanie i rysowanie we wszystkich kolorach tęczy;
  • wymazywanie zawartości jednym dotknięciem przycisku;
  • przezroczysta powierzchnia umożliwia pisanie po śladach (m.in. naukę pisania) czy odrysowywanie kształtów (18 tablic do pisania, grania i malowania);
  • aplikacja na smartfona, pozwalająca zachować wszystko, co zostało napisane lub namalowane na tablicy;
  • wytrzymała, wodoszczelna konstrukcja;
  • idealna rozrywka na długie podróże samochodowe itp.;
  • długa żywotność baterii (wymienna bateria guzikowa).

Czy warto?

Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami. Moje dzieci bardzo polubiły Boogie Board i korzystają z niej codziennie. Podoba mi się w tej tablicy również to, że jest bardzo uniwersalna – nawet jeśli Twoje dziecko nie lubi rysować, to z pewnością wykorzysta ją do nauki pisania i pieniądze, które zainwestujesz, na pewno się nie zmarnują.

Boogie Board znajdziecie w ThinkStore w cenie 159 zł. 

Pamiętaj: kupując w ThinkStore, wspierasz ThinkApple.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: