Play jako pierwszy polski operator wprowadza “carrier billing” – wydatki za zakupy w App Store, Apple Music czy iTunes możesz doliczyć do rachunku za telefon

Tomek Czech   6 grudnia 2018

Od dzisiaj klienci Play mogą płacić za zakupy w App Store, Apple Music oraz iTunes realizowane z urządzeń Apple za pomocą usługi carrier billing – oznacza to, że zamiast płacić za nie kartą podpiętą do konta Apple ID, mogą po prostu doliczyć te wydatki do comiesięcznego rachunku za telefon od Play.

berrolia

Carrier billing w Play

Usługę aktywuje się w kilku prostych krokach – wystarczy wybrać “carrier billing” jako metodę płatności w swoich ustawieniach konta Apple ID na jednym z urządzeń z nadgryzionym jabłkiem.

Szczegółowy poradnik, jak to zrobić, znajdziecie na stronie Apple.

Po wybraniu usługi carrier billing wszystkie przyszłe zakupy realizowane przy użyciu Apple ID będą automatycznie dodawane do miesięcznego rachunku za telefon, co wyeliminuje konieczność używania karty kredytowej.

Nowa opcja płatności będzie skonfigurowana automatycznie i od razu pozwoli na zakupy realizowane jednym stuknięciem ze wszystkich urządzeń Apple, w tym Apple TV oraz Apple Watcha. Obejmuje to zakupy aplikacji, muzyki, filmów, programów telewizyjnych, subskrypcji Apple Music oraz usługi przechowywania iCloud.

Play oświadcza, że “żadne informacje osobiste nie będą udostępniane stronom trzecim, co zapewnia prostotę oraz bezpieczeństwo w zakresie uruchomienia usługi ‘carrier billing’ oraz korzystania z niej”.

eSIM w Orange

Od wczoraj, po udostępnieniu przez Apple iOS 12.1.1, usługa eSIM jest wspierana przez Orange. Operator nie ogłosił tego jeszcze oficjalnie, ale taka informacja pojawiła się na stronie Apple (więcej szczegółów).

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: