Oficjalnie: Orange wspiera już eSIM w Polsce

Tomek Czech   5 grudnia 2018

Spodziewaliśmy się, że udostępnienie iOS 12.1.1 ze wsparciem eSIM dla dodatkowych operatorów będzie oznaczać, że możliwość aktywacji elektronicznej karty SIM pojawi się lada moment w Orange i nie myliliśmy się: Apple zaktualizowało swoją stronę z listą sieci komórkowych i wspieranych przez nie funkcji – pojawiła się na niej informacja o wsparciu eSIM przez Orange w Polsce.

berrolia

eSIM w Orange

Orange nie ogłosiła jeszcze oficjalnie wsparcia dla eSIM, ale należy spodziewać się, że zrobi to niebawem, być może już w czwartek. Sieć musi jeszcze oczywiście ruszyć ze wsparciem w praktyce, najprawdopodobniej zaktualizować ustawienia operatora dla iPhone’a, itd.

Kilka dni temu poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących eSIM w pomarańczowej sieci – wiemy na przykład, że funkcja będzie dostępna zarówno w ofertach abonamentowych, jak i na kartę (prawdopodobnie nie we wszystkich), oraz że w ramach promocji operator umożliwi użytkownikom na darmową wymianę dotychczasowej, tradycyjnej karty SIM na eSIM.

Sprawdź wszystkie szczegóły.

Oczywiście damy Wam znać, jak tylko Orange oficjalnie ogłosi wsparcie dla eSIM i poda kolejne szczegóły.

Przypominamy, że funkcja dual SIM/eSIM jest dostępna jedynie w tegorocznych iPhone’ach – XS, XS Max i XR.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: