eSIM już dostępne w Orange dla iPhone’a XS, XS Max i XR (aktualizacja)

Tomek Czech   12 grudnia 2018

Orange dotrzymał słowa i wprowadził eSIM, czyli elektroniczną wersję karty SIM dla urządzeń mobilnych. Można ją zainstalować w iPhonie XS, XS Max i XR i korzystać z niej tak samo, jak z tradycyjnej karty.

berrolia

eSIM w Orange – szczegóły

Instalacja karty eSIM na telefonie jest prosta – wystarczy zeskanować kod QR otrzymany od Orange.

Na jednym smartfonie może jednocześnie znajdować się kilka kart eSIM.

Z usługi mogą skorzystać klienci abonamentowi, usług na kartę, a także klienci biznesowi.

Klienci indywidualni korzystający z abonamentu komórkowego mogą zdecydować się na zakup karty eSIM przy wyborze nowego planu komórkowego, zarówno podczas wizyty w salonie, poprzez infolinię, a także przez internet.  

Wymienić swoją tradycyjną kartę na eSIM mogą również użytkownicy ofert prepaid oraz Orange dla Firm.

Pierwsze pięć wymian w miesiącu jest bezpłatne, każda kolejna kosztuje 25 zł. Wymiany można dokonać w salonie, poprzez infolinię oraz poprzez serwis Mój Orange na stronie internetowej, a w takiej sytuacji klient otrzyma niezbędny kod QR poprzez e-mail lub zostanie on wyświetlony na ekranie.

A co z eSIM w Apple Watchu?

Niestety Orange nie wspiera jeszcze eSIM w smartwatchach – sieć zapowiedziała, że doda taką możliwość “na początku” 2019 r.

Aktualizacja: Orange zapowiada na razie jedynie wsparcie eSIM dla smartwatchy, nie potwierdza, że obejmie ono też konkretnie Apple Watcha. Zegarek Apple w wersji z LTE nie jest oficjalnie sprzedawany w Polsce, więc jest duże prawdopodobieństwo, że wsparcie eSIM dla niego może się pojawić dopiero, gdy ten model oficjalnie trafi do polskiej dystrybucji.

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: