Gorzej niż zakładano, co nie znaczy, że słabo – rekordowa sprzedaż iPhone’ów w USA, Kanadzie, rekordowe przychody na innych “kluczowych rynkach”

Tomek Czech   3 stycznia 2019

Wczoraj Apple przyznało, że iPhone’y sprzedają się gorzej niż zakładano, a już dzisiaj, dla zatarcia złego wrażenia, przedstawia kolejne dane o sprzedaży swoich smartfonów w ostatnim kwartale 2018 r. – tym razem bardzo pozytywne.

berrolia

W notatce dla pracowników i pracowniczek Apple, Tim Cook oświadczył, że w okresie świątecznym odnotowano rekordową liczbę aktywacji nowych iPhone’ów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Potwierdza to wyniki raportu przedstawionego przedwczoraj przez firmę analityczną Localitycs.

Tim Cook zdradził też, że firma spodziewa się rekordowego pod względem przychodów kwartału na wielu “kluczowych rynkach”, w tym w USA, Meksyku, Kanadzie, niektórych państwach Europy Zachodniej (m.in. w Niemczech i Włoszech) i niektórych krajach regionu Azja-Pacyfik (m.in. Korea Południowa i Wietnam).

Wczoraj Apple ogłosiło też, że w ostatnim kwartale osiągnęło:

  • rekordowe przychody z usług (w każdym regionie geograficznym), urządzeń ubieralnych (o blisko 50%) i Maców;
  • dwucyfrowy wzrost sprzedaży iPadów w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku;
  • rekordy sprzedaży w niektórych krajach rozwijających się, w tym w Meksyku, Malezji, Polsce i Wietnamie.

W 2018 r. firmie udało się też powiększyć bazę użytkowników swojego sprzętu o rekordowe 100 milionów. Obecnie na świecie jest więc około 1,4 mld aktywnych urządzeń Apple.

Przeczytaj też: Rekordowa sprzedaż produktów Apple w Polsce

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: