Netatmo pokazało pierwszy na świecie wideodzwonek zgodny z HomeKit

Dawid Olczak   8 stycznia 2019

Netatmo zaprezentowało na targach CES 2019 produkt, który z pewnością będzie się cieszył ogromnym zainteresowaniem – pierwszy na świecie wideodzwonek zgodny z HomeKit. Wniesie on do naszych „inteligentnych” mieszkań całe mnóstwo nowych, dotychczas niespotykanych funkcjonalności.

berrolia

Dzwonek wideo Netatmo – dla kogo i po co? Zacznijmy od podstaw

Korzystając z inteligentnego wideodzwonka Netatmo, niezależnie od tego, czy znajdujemy się w domu, u sąsiada, czy na drugim końcu świata, zawsze będziemy wiedzieć, że ktoś dzwoni do naszych drzwi. Będziemy mogli również zobaczyć naszego gościa wprost na naszym iPhonie i odezwać się do niego.

Dodatkowo, inteligentny wideodzwonek Netatmo natychmiast poinformuje użytkownika, gdy wykryje ruch przed drzwiami, wiec od razu będziemy wiedzieć, że ktoś znajduję się w bliskiej okolicy naszego mieszkania.

Bezpieczeństwo

Inteligentny wideodzwonek Netatmo, jak się nie trudno domyślić, chroni również nasz dom przed intruzami i znacznie zwiększa nasze bezpieczeństwo. Dzięki funkcji rozpoznawania ludzi, użytkownik w czasie rzeczywistym otrzyma informacj, czy ktoś niepowołany znajduje się przed naszym domem. Dlatego zawsze będziemy pewni, że na naszej posesji był człowiek, a nie pies czy kot sąsiada, który zgodnie z przykazaniem jego właściciela powinien załatwiać swoje sprawy z dala od domu. Oczywiście, po wykryciu faktu, że to coś co się rusza przed naszym domem i jest człowiekiem, całe wydarzenie zostanie automatycznie nagrane przez kamerę.

Co ciekawe, korzystając ze wbudowanego mikrofonu i głośnika, użytkownik może odezwać się do intruza i odstraszyć go, zanim ten zbliży się do drzwi.

Cieszy mnie również fakt, że aplikacja natychmiast powiadomi nas, kiedy ktoś spróbuje dezaktywować wideodzwonek lub usunąć go ze ściany. Należy również pamiętać, że tak jak w przypadku kamery Netatmo Presence, również w wiedodzwonku będziemy mogli wyznaczyć konkretną strefę alarmową, np. wokół głównej ścieżki przy domu i otrzymać stosowne powiadomienie, kiedy coś wydarzy się w obrębie tej strefy.

Jakość obrazu

Inteligentny wideodzwonek od Netatmo został wyposażony w kamerę 1080p Full HD z obiektywem z szerokim, 160-stopniowym kątem widzenia, oraz 2-megapikselowy aparat z 5-krotnym zoomem.

Dzięki funkcji HDR kamera dostosowuje się do nagłych zmian w oświetleniu i pozwala użytkownikowi dokładnie dostrzec, co dzieje się przed domem. Oznacza to, że twarze odwiedzających będą wyraźne nawet, gdy ustawią się oni pod słońce.

Wideodzwonek Netatmo posiada także tryb nocny, który został oparty na podczerwieni LED. Dlatego powinniśmy zobaczyć naszego gościa u drzwi nawet w zupełnych ciemnościach.

Oprócz wsparcia HomeKit, jedną z wielkich zalet, o których powinnienem wspomnieć, jest możliwość zapisywania obrazu na karcie SD (do 32GB), a także możliwość bezpośredniego nagrywania na Dropbox lub innym FTP.

Instalacja  wideodzwonka

Instalacja inteligentnego wideodzwonka ma być niezwykle łatwa, szybka i nie powinna wymagać profesjonalnego wsparcia. Producent twierdzi, że bez większych problemów zastąpimy stary dzwonek do drzwi nowym, którego instalacja różni się tylko tym, że musimy go połączyć z domową siecią WiFi.

Warunki pogodowe

Dzięki przemyślanej, kompaktowej i eleganckiej konstrukcji, inteligentny wideodzwonek jest odporny na wszelkie warunki pogodowe – deszcz, śnieg, wilgotność – jak również kurz i brud, dzięki innowacyjnej nanopowłoce w technologii HZO.

Niestety nie ma róży bez kolców – dzwonek od Netatmo funkcjonuje poprawnie przy max -10 stopniach (przynajmniej teoretycznie). Maksymalna temperatura została określona na poziomie +40 stopni, wiec w upalne dni raczej nie powinniśmy z nim mieć żadnych problemów.

Wideodzwonek w moim mieszkaniu

Gdy tylko najnowszy produkt Netatmo pojawi się w Polsce, z pewnością przetestuję jego możliwości i napiszę jego obszerną recenzje.

Jednak już dziś wiem, że wideodzwonek z pewnością pomoże mi (również i Wam) przy odbieraniu przesyłek kurierskich. Teraz kurier nie będzie musiał już do mnie dzwonić, żebym otworzył mu drzwi zdalnie. Wystarczy, że zadzwoni dzwonkiem, a ja upewnię się kto stoi przed moimi drzwiami i wpuszczę zdalnie delikwenta do środka. Nie będę musiał również za każdym razem podchodzić do drzwi, jeżeli któryś z kolegów mojego syna postanowi nas odwiedzić po raz setny w ciągu jednego dnia.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie wymieniłem Poczty Polskiej, to oświadczam, że zrobiłem to celowo. Bardzo rzadko zdarza się, że listonosz, który obsługuje moje osiedle, ma na tyle dużo siły, dobrych chęci oraz kondycji, by wejść na moje pierwsze piętro.

Dostępność

Inteligentny wideodzwonek od Netatmo trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2019 roku. Niestety cena produktu nie jest jeszcze znana, lecz obstawiam, że powinna oscylować między 899 a 1399zł. Oczywiście produkt będzie można kupić w ThinkStore.

Pamiętaj: kupując w ThinkStore, wspierasz ThinkApple.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: