Pojawia się duża szansa na iPhone’a bez notcha – dostawca Apple pokazał nowe sensory, które można umieścić pod ekranem OLED

Łukasz Bernaczyk   8 stycznia 2019

Firma AMS, zajmująca się dostawą sensorów optycznych do systemu rozpoznawanie twarzy w iPhone’ach, pochwaliła się właśnie nowymi czujnikami, które można umieścić pod ekranem. Jak mówi sam AMS, technologia ta może utorować drogę do całkowitej likwidacji wcięcia w ekranie smarfonów.

berrolia

Nowy iPhone bez notcha?

Droga do całkowitego pozbycia się notcha z ekranów iPhone’ów może być jeszcze długa i kręta. Zestaw sensorów AMS działających pod ekranem składa się na razie z czujnika oświetlenia oraz czujnika zbliżeniowego działającego w podczerwieni.

Dzięki powyższym sensorom już teraz można by zmniejszyć wcięcie w ekranie, ale nie zlikwidować je całkowicie. W skład umieszczonego w iPhonie systemu TrueDepth, odpowiedzialnego za rozpoznawanie twarzy, wchodzi przecież znacznie więcej elementów.

Wśród tych, których na chwilę obecną nie da się „wrzucić” pod ekran, mamy przecież: oświetlacz podczerwieni, kamerę na podczerwień, rzutnik punktów, głośnik, mikrofon i oczywiście główny przedni aparat.

Wiemy, że nad ukryciem tych elementów pod ekranem pracuje praktycznie cały świat technologiczny i raczej jest tylko kwestią czasu, gdy zobaczymy ekran w iPhonie bez charakterystycznego wcięcia.

Jest jedno pytanie  – czy w tegorocznych iPhone’ach Apple wykorzysta elementy od AMS i zaprezentuje zmniejszonego notcha, czy jednak pozostanie przy jego obecnej wielkości do momentu, aż technologia pozwoli na jego całkowitą eliminację?

Przeczytaj też: Nowy iPhone z Touch ID w ekranie, USB-C i mniejszym notchem? 3 x NIE

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: