Wreszcie! Ruszyła produkcja AirPower. Premiera “wkrótce” – raport

Tomek Czech   13 stycznia 2019

Tworzona w Hongkongu strona ChargerLAB podaje, że Apple rozpoczęło w końcu produkcję maty ładującej AirPower. Jej  wykonawcą jest firma Luxshare Precision, w której fabrykach powstają również AirPodsy i sprzedawane przez Apple kable USB-C. Informacje te mają pochodzi z “wiarygodnego źródła” w łańcuchu dostaw Apple.

berrolia

Informator twierdzi też, że premiera AirPower ma się odbyć już wkrótce.

ChargerLAB podało też, że z innego źródła zdobyli informację, że produkcję AirPower rozpocznie 21 stycznia inny poddostawca Apple – Pegatron. Mieli również dowiedzieć się od jednego z pracowników Pegatronu, że AirPower wyposażona jest w trzy warstwy cewek ładujących w konfiguracji 8-7-7 (od dołu do góry).

O tym, że AirPower będzie produkowana przez Pegatron informował w ubiegłym roku Bloomberg.

Apple obiecało jeszcze w 2017 r., że mata ładująca pojawi się na rynku “w 2018 r”. Nie udało im się dotrzymać terminu. O powodach opóźnienia pisał Mark Gurman z Bloomberga: według zdobytych przez niego informacji, stworzenie AirPower to bardzo ambitny projekt – Apple chciało, żeby ładowała ona jednocześnie aż trzy urządzenia – iPhone’a, Apple Watcha oraz AirPodsy (w nowym etui ze wsparciem dla ładowania indukcyjnego), ale też, żeby każde z nich można było położyć w dowolnym miejscu maty.

Tak zaawansowanego produktu nie ma jeszcze na rynku. Apple musiało wyposażyć AirPower w wiele modułów ładujących, co okazało się trudniejszym zadaniem, niż się spodziewano. Musiało też opracować własną technologię ładowania, kompatybilną ze standardem Qi.

Dodatkowo, firma musiała stworzyć nowy chip specjalnie dla AirPower, a programiści musieli opracować dla niej oddzielny system operacyjny, który jest oparty na iOS.

AirPower – cena

Mark Gurman sugerował też w zeszłym roku, że AirPower będzie kosztować 150 dol. W Polsce byłoby to zapewne około 700-750 zł.

Ruszył wspólny projekt ThinkApple i iSpot!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: