Apple zapowiedziało obniżkę ceny iPhone’ów w niektórych krajach. Zmiana strategii – firma nie będzie się już sztywno trzymała kursu dolara

Tomek Czech   30 stycznia 2019

W wywiadzie dla Reutersa udzielonym po wczorajszym ogłoszeniu wyników finansowych za czwarty kwartał 2018 r., Tim Cook powiedział, że Apple “przemyśli strategię wyceniania iPhone’ów poza Stanami Zjednoczonymi”, co będzie oznaczało, że obniży ceny swoich smartfonów w niektórych krajach.

berrolia

Cook zapowiedział odejście od strategii sztywnego trzymania się kursu dolara przy wycenie iPhone’ów na wielu rynkach, zwłaszcza wschodzących. To właśnie przez wysoki kurs amerykańskiej waluty telefony z Cupertino były bardzo drogie w wielu krajach, w których lokalna waluta osłabła względem dolara.

Od tej chwili Apple ma mocniej brać pod uwagę warunki makroekonomiczne panujące na danym rynku. W związku z tym obniży ceny iPhone’ów w niektórych krajach.

Tim Cook nie zdradził ani kiedy to się stanie, ani jakich państw będzie dotyczyła obniżka.

Przeczytaj też:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: