Apple ogłosiło drugie najlepsze w historii wyniki finansowe za ostatni kwartał 2018. Niższa sprzedaż iPhone’ów, ale rekordowe przychody z Maców, iPadów, urządzeń ubieralnych i usług

Tomek Czech   30 stycznia 2019

Apple ogłosiło wczoraj wyniki finansowe za czwarty kwartał 2018 r. Mimo, że przychody były niższe od spodziewanych (co zakomunikował już wcześniej Tim Cook w słynnym “liście” do inwestorów), ostatni kwartał był dla firmy z Cupertino drugim najlepszym w historii – większe przychody Apple odnotowało tylko w ostatnich trzech miesiącach 2017 r.

berrolia

W porównaniu do tego samego okresu przed rokiem, w czwartym kwartale 2018 r. spadły przychody ze sprzedaży iPhone’ów (o 15%), ale wzrosły ze sprzedaży iPadów (+17%), Maców (+9%), urządzeń ubieralnych i akcesoriów (+33%) oraz usług (+19%).

Apple podało, że najlepiej sprzedającym się modelem iPhone’a w ubiegłym kwartale był iPhone XR. Zaraz za nim uplasował się iPhone XS Max, a z ni iPhone XS.

Marża na sprzęcie wyniosła 38%, na usługach – 63%.

Firma posiada obecne w gotówce i papierach wartościowych 245 miliardów dolarów.

Apple potwierdziło też podawaną wcześniej informację, że na świecie jest w tym momencie aktywnych 1,4 miliarda urządzeń Apple. Oznacza to wzrost o rekordowe 100 mln w roku 2018.

Firma zapowiedziała obniżkę ceny iPhone’ów w niektórych krajach.

Przypomnę, że kilka tygodni temu Apple podało, że w ostatnim kwartale 2018 r. zanotowało rekordową sprzedaż swoich produktów w Polsce.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: