watchOS 6: nowy dock, śledzenie snu i przeprojektowana tarcza Siri (koncept)

Łukasz Bernaczyk   5 marca 2019

Matt Birchler, deweloper iOS i autor bloga BirchTree, jak co roku przedstawił swoją wizję kolejnej wersji systemu watchOS dla Apple Watcha, tym razem w nadchodzącej już szóstej odsłonie. Autor skupił się tylko na kilku kwestiach, ale zrobił to świetnie.

berrolia

watchOS 6 – tarcza Siri

Pierwszą nowością w koncepcie Matta jest przeprojektowana tarcza Siri. Dotychczasowe kolorowe karty zostały zastąpione modularnymi infografikami. Tarcza wydaje się przez to bardziej przejrzysta i mieści więcej informacji.

watchOS 6 – dock

Drugą zmianą jest zupełnie nowy dock. Tarcza zegarka jest dzielona na cztery równe części, przez co na jednym ekranie w docku widzimy jednocześnie aż cztery aplikacje. Ekrany możemy rzecz jasna przewijać.

watchOS 6 – sleep tracking

Ostatnią nowością konceptu watchOS 6 jest funkcja śledzenia parametrów snu użytkownika. Autor zaadoptował tutaj pierścienie aktywności i pod nieco zmienionym wyglądem użył ich do wyświetlania informacji na temat parametrów życiowych zarejestrowanych podczas snu.

Z niepotwierdzonych informacji wynika jednak, że tzw. „sleep tracking” ma pojawić się w Apple Watch dopiero w przyszłym roku.

Bircher przypomina też swoje życznia (niespełnione do tej pory przez Apple) z poprzednich lat: zawsze włączony wyświetlacz („always-on display”) i możliwość tworzenia tarcz przez deweloperów.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: