Już niebawem funkcja EKG w Apple Watch Series 4 ma być dostępna w Europie, w tym także w Polsce

Łukasz Bernaczyk   26 marca 2019

EKG jest obecnie dostępne na Apple Watch Series 4, lecz wyłącznie na egzemplarzach zakupionych w USA. Wpisy znalezione w iOS 12.2, który premierę miał wczoraj sugerują, że sytuacja może się niebawem zmienić i z EKG skorzystamy także na Apple Watchu zakupionym poza Stanami Zjednoczyonymi, prawdopodobnie również w Polsce.

berrolia

EKG w innych krajach

Pierwszym sygnałem, że funkcjonalność EKG w Apple Watch Series 4 rozszerzy się na zegarki Apple zakupione w Europie jest pojawiający się brytyjskim użytkownikom Apple ekran konfiguracyjny EKG. Sytuacja taka ma miejsce w aplikacji Zdrowie na brytyjskich iPhone’ach, których system został zaktualizowany do iOS 12.2.

W dokumentacji aplikacji Zdrowie w iOS 12.2 pojawiły się też zapisy, które wskazują, że funkcja EKG w krajach innych niż USA jest dostępna na Apple Watch serii 4 z systemem watchOS 5.2. Zegarek musi być połączony z iPhonem 5s lub nowszym, z zainstalowanym systemem iOS 12.2

Taki sam zapis dotyczy USA z jedną różnicą – na Apple Watchu wymagany jest system w wersji minimum 5.1.2. Taki system jest już dostępny, w przeciwieństwie do watchOS 5.2 wymaganego dla krajów innych niż Stany Zjednoczone Ameryki.

Sugeruje to, że EKG dla innych krajów może zostać odblokowane wraz z premierą watchOS 5.2.

Funkcjonalność EKG w Polsce

Jeżeli chodzi o Polskę, wskazówką skłaniającą nas do przewidywania działania EKG także w naszym kraju jest inny zapis w dokumentacji iOS 12.2, mówiący o znaku CE dla funkcji EKG w Apple Watch Series 4.

Znak CE to wymóg Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli m.in. wszystkich państw Unii Europejskiej. Certyfikując funkcjonalność EKG znakiem CE, Apple z pewnością ma zamiar wprowadzić elektrokardiogram w Apple Watch do Europy. Miejmy nadzieję, że nastąpi to już niebawem.

Wraz z premierą watchOS 5.2 w Polsce pojawi się też prawdopodobnie wsparcie eSIM w Apple Watchu LTE w sieci Orange.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: