iPhone XE, czyli iPhone SE 2. generacji z ekranem 4,8” AMOLED może pojawić się w sprzedaży tej jesieni – raport

Łukasz Bernaczyk   5 kwietnia 2019

Redaktorzy indyjskiej strony PC-Tablet twierdzą, że Apple wskrzesi iPhone’a SE i wyposaży go we wnętrzności obecnej linii iPhone’ów. Powołują się źródła w miejscowej fabryce Foxconnu. Nowy smartfon od Apple miałby trafić do sprzedaży pod koniec tego roku.

berrolia

iPhone XE

Według PC-Tablet, nowa nazwa odświeżonego SE to iPhone XE. Uwielbiany przez wielu użytkowników ze względu na swoje rozmiary i dizajn, iPhone SE miałby otrzymać potężny upgrade sprzętowy.

Bezramkowy ekran edge-to-edge o przekątnej 4,8 cala w technologii OLED, Face ID oraz najnowszy procesor Apple A12 Bionic to tylko niektóre z nowości w „iPhonie XE”.

Smartfon miałby też posiadać mocny aparat z 12-pixelową matrycą (f/1,8), montowany obecnie w iPhone’ach XR.

iPhone XE z dizajnem iPhone’a SE

Nowy „XE” ma zachować wygląd swojego poprzednika, w tym kształt i aluminiowe plecki. Wykorzystanie aluminium na tylnej części telefonu oznacza jedna brak ładowania bezprzewodowego.

Według raportu, iPhone XE ma być produkowany w Indiach przez Foxconn, która, jak twierdzi autor, wie już o planach produkcyjnych, ale nie otrzymała jeszcze ostatecznej specyfikacji smartfonu.

Wątpliwe źródła

Wszystkie te informacje brzmią naprawdę fajnie, natomiast ze względu na „wątpliwe” źródło informacji, podchodziłbym raczej sceptycznie do tych rewelacji.

Wprawdzie Apple kilkakrotnie wskrzeszało urządzenia, które przez kilka lat nie otrzymywały upgrade’ów (chociażby odnowione w ostatnim czasie Macbook Air, iPad Air czy iPad mini), jednak raport pochodzi od PC-Tablet – strony, która nie ma na swoim koncie publikacji przecieków na temat Apple, które się potem potwierdziły.

Black Friday: Netatmo z HomeKit taniej o 25%

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: